Motorcular Her Yerde Seviliyor

Çeşitli Yazar: Pervin Ozulu

Motorcular Her Yerde Seviliyor

Motorculara her yerde hayranlıkla bakılıyor, saygı ve sevgi var, ancak hep İstanbul dışında bunlar sözlere dökülüyor ve hissettiriliyor.

İstanbul'un dışında nereye gidersem gideyim, insanlarla öyle güzel dialoglar yaşıyorum ki, hem içim rahat hem keyif alıyorum.


Ayrıca artık şunu da diyebilirim ki, İstanbul ilin dışına çıkan İstanbul'lular değişiyor. Hatta belki farkında bile değiller ama çok daha ılımlı, çok daha güler yüzlü ve saygılı oluyor herkes şehirden uzak olunca.


Biraz rüzgar almak ve doğa sadece bana iyi gelmiyor, stres ve hızlı hayatlardan herkesin arada kopması gerekli.


Motorcular Her Yerde Seviliyor 1. İçerik Fotoğrafı


Dün kısa bir sürüş için Saklıgöl'e gittim. Tek başıma doğada gezinirken ve kimsecikler yok sanırken birden gezgin ve neşeli bayanlar çıktı karşıma.


G.G.G. = Göl Gezme Günü 

Saklıgöl’e vardığımda güzelce etrafını gezdim fakat yetmedi. Nereye varacağını bilmediğim toprak bir yol görünce dayanamadım ve oradan devam ettim. Saklıgöl’ün yanından devam eden bir yoldu fakat çok ıslak olduğu için kaygandı. Güneş, bulutlar ve temiz serin hava iyi geldi, ancak her yer çok tenha idi. Halbuki hava öyle güzeldi ki, tam yürüyüş ve ormanda gezme günüydü.

 

Motorcular Her Yerde Seviliyor 2. İçerik Fotoğrafı


Bazen durup sessizliği dinledim, masmavi gökyüzüne baktım, fotoğraflar çektim. İlerledikçe yolun devamı nasıldır diye en çok merak ettiğim konu oldu, çünkü yapışkan ıslak bu toprak zemin her an kaymama neden olabilirdi. Yol kenarında simsiyah olgun ve lezzetli yabani böğürtlenler görmeye başladım, Ekim ayın sonunda dalından böğürtlen yediğime inanamıyorum. Bir tane çeşme de vardı hemen yanımda, ye iç gez demişler. Ben de aynen öyle yapıyorum.

 

Motorcular Her Yerde Seviliyor 3. İçerik Fotoğrafı


Biraz daha ilerleyince Balıklıgöl adında bir yere vardım. Bir dinlenme tesisi vardı, ama kapanmıştı. Çok şirin minik bir yerdi ve göletin kenarından komik bir korkuluk bana bakıyordu. Bu tenha yerde bir anda arkamda hışırtı sesler duydum. Yürüyüşe çıkmış birbirinden tatlı bayanlardan oluşan bir grup ile karşılaştım, hem yürüyüş yapıp hem taze kuşburnu topluyorlardı. Doğa severler arasında daima güzel sohbetler olur, yine öyle oldu.


İkisi öğretmendi ve neşe içinde doğada geziyorlardı. Motorculuk hakkında o kadar çok olumlu ve pozitif düşünceleri vardı ki, çok hoşuma gitti, hatta mest oldum. Hem kadın olarak cesaretimi hem motorculuğumu tebrik ettiler. Tatlı sohbetimize doyamadım açıkçası. Her fırsatta motorculuk hakkındaki kötü önyargılara karşı savaşmak adına iyi bir izlenim bırakmak çok önemli benim için ve çevreden güzel yaklaşımları alınca çok hoşuma gidiyor ve gurur duyuyorum. Motorculuk hakkında bugün yaşadığım o güzel yaklaşımlar için çok mutlu oldum.


Tek geziyor olsam da, insanlarla yaşadığım bunun gibi güzel anılar birikiyor yüreğimde ve farklı farklı yeni insanlar kazanıyorum. Motorculara dost kazanıyorum açıkçası. Sağ olsunlar, onlar da artık beni takip etmek istediklerini söylediler. Onların hayatlarına bir güneş gibi daldım, onlar da bana saygı ve insanlık verdi. Daha ne olsun ki…Can gönülden teşekkür ederim.


Motorcular Her Yerde Seviliyor 4. İçerik Fotoğrafı


Motorcular Her Yerde Seviliyor 5. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR