Motorcuların Teröre Lanet Sürüşü

Etkinlik Yazar: Pervin Ozulu

Motorcuların Teröre Lanet Sürüşü

Milletimiz için beraberliğin tek yürek olmanın önemli olduğu bu günlerde çok güzel bir etkinlik yapıldı

23-24 Nisan'da Terör saldırılarını protesto etmek amacıyla büyük bir katılımla toplam 13 ilden motosiklet sürücüleri Ankara'ya "Teröre Lanet Sürüşü" gerçekleştirdi.

13 Mart tarihinde Başkentte Başbakanlık merkez bina, Milli Eğitim ve Adalet bakanlıklarına yaklaşık 100 metre mesafede gerçekleştirilen terör saldırısı büyük bir patlamayla meydana geldi. En az 35 kişi hayatını kaybetti.  

Motorcuların Teröre Lanet Sürüşü 1. İçerik Fotoğrafı


24 Nisan Pazar günü saat 11:00 de Anıtkabir’de buluşma noktası olarak belirlendi. Tüm motosiklet tutkunları bu anlamlı sürüşe davetliydi. Kızılay'da saygı duruşunda bulunuldu ve hain saldırıda hayatlarını kaybedenler için karanfiller bırakıldı.


Motorcuların Teröre Lanet Sürüşü 2. İçerik Fotoğrafı


Sedat Karayılanoğlu Gündoğdu Meydanı'nda duygulandıran bir konuşma yaptı. Terör eylemlerinden dolayı ülkemizde büyük acılar yaşandığı için ve haince yapılan saldırıları protesto etmek için Ankara'ya "Teröre Lanet Sürüşü" gerçekleştirme kararı aldıklarını ifade etti.

Motorcuların Teröre Lanet Sürüşü 3. İçerik Fotoğrafı

Motorcuların Teröre Lanet Sürüşü 4. İçerik Fotoğrafı


Bu organizasyona çok emek verildi ve en ufak bir aksama dahi yaşanmadı. Emeği geçen herkese ve katılanlara da sonsuz teşekkürler.


Motorcuların Teröre Lanet Sürüşü 5. İçerik Fotoğrafı


"Tek Yürek Tek Yelek" sloganı ile Ankara'ya gelen Türkiye Cumhuriyeti Motorcuları, Kızılay Meydanı'na karanfil bırakarak terörü lanetledi.


Motorcuların Teröre Lanet Sürüşü 6. İçerik Fotoğrafı


Bu sürüş sadece teröre lanet sürüşü değildi, çok daha fazla duygular ve mesajlar barındırıyordu, hayatını kaybedenleri unutmayacağımızı göstermekti, şehitlerimizi anmaktı, geride kalanlara destek vermekti, birlik olmak demekti, ülkemize sahip çıkmaktı, kenetlendiğimizi kanıtlamaktı, acıyı paylaşmaktı, tek yürek buradayız demekti…

Motorcuların Teröre Lanet Sürüşü 7. İçerik Fotoğrafı


Artık yeter diyoruz, Türkiye başka acılar yaşamak istemiyor. Barış ve huzur diliyorum.

Motorcuların Teröre Lanet Sürüşü 8. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR