Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık!

Etkinlik Yazar: Sinan Özgen

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık!

Her yıl gittiğimiz Milano Eicma fuarları daha çok iş bağlantıları yapılan, yeni modeller tanıtılan ve anında satış yapılmayan organizasyonlardır.

Verona Fuarı ise özellikle son tüketiciyi hedeflediği için gördüğünüz her türlü giysi, aksesuar, kask, bot, motosiklet, modifiye ürünleri dahil herşeyi satın alabildiğiniz bir fuar olarak düzenlenmiş. Gittik ve çok keyif aldık, bu kısa ziyareti sizler için fotoroman tadında özetledik.

SC Project MotoGP'ye de egzoz yapan Milanolu bir firma. Getirdikleri tır kamyonunda hem örnek motosikletler hem de satılık egzozlar var. Pahalı mı geldi? Çekim için bir kere takıp çıkarttıkları test egzozları yarı fiyatına! Çin yapımı çakmasını almaya gerek yok.

1- Brembo İtalyan malı fren kaliperlerinin takımı 500 eurodan başlıyor.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 1. İçerik Fotoğrafı

2- Öhlins'in İtalyan temsilcisi Andreani aynı zamanda kendi süspansiyon sistemlerini de üretiyor.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 2. İçerik Fotoğrafı

3- İtalyan karenaj üreticisi MotoXP iki zamanlı bu Honda'ya da yepyeni giysiler yapmış.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 3. İçerik Fotoğrafı

4- Öhlins TTX süspansiyonlar, 550 euroya Öhlins gidon amortisörleri, bu fuarda yok yok...

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 4. İçerik Fotoğrafı

5- MT-07'nin makyajlanmış yeni kasası fuarda yeni selesi, yeniden ele alınmış süspansiyonları ve yeni farıyla fuardaki yerini almıştı. Şubat ayında yapılacak İspanya lansmanında test ettikten sonra yorumlarını dergide bulabilirsiniz.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 5. İçerik Fotoğrafı

6- SC Project'in yeni motorlar için yaptığı trafiğe çıkabilir (ama MotoGP görünümlü) egzozlarda mevcut. Bu fotoğraftaki örnekte susturucu ve katalitik konvertörü susturucunun içinde saklı.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 6. İçerik Fotoğrafı

7- İtalya'da düzenlenen R3 (bizdeki R25) kupası için hazırlanan motorun üzerindeki aksesuarların hepsi satılık.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 7. İçerik Fotoğrafı

8- Ducati Panigale İtalyan, Mupo süspansiyon İtalyan, yarış ayaklıkları İtalyan, fotoğraftaki herşey İtalyan yapımı ve motor dahil satılık.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 8. İçerik Fotoğrafı

9- Fuarda skuterlerin yeni modelleri çok kısıtlı sayıdaydı. Honda'nın XADV'si ise hem görsel hem de teknik açıdan en çok modifiye edilen araç konumundaydı. Bu fotoğraftaki modelin özelliği motoruna turbo takılmış olması.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 9. İçerik Fotoğrafı

10- DNA açık hava filtresi standındaki gösteri motosikleti aslında bir KTM RC8. Motoru değil ama istediğiniz herhangi bir motosiklet için filtre alabilirsiniz.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 10. İçerik Fotoğrafı

11- 1952 model Vespa'nın boyası orjinal, evrakları tam, istenilen fiyat 13,700 euro.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 11. İçerik Fotoğrafı

12- Leovince standında hangi motora nasıl egzoz isterseniz hepsi stokta var. Fotoğrafta gördükleriniz ise birer heykel (onlar da satılık).

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 12. İçerik Fotoğrafı

13- Verona oldukça güzel bir şehir. Fuar'dan arta kalan zamanda makarna ve pizzalarının tadını çıkarabilir, paranız kaldıysa (ki tahminen kalmamıştır) eşinize veya kız arkadaşınıza seçkin İtalyan markalarından güzel hediyeler alabilirsiniz.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 13. İçerik Fotoğrafı

14- Verona arenası şehrin tam ortasında duran bir Roma dönemi antik tiyatrosu aslında. Bugün bile konserler ve çeşitli organizasyonlar için kullanılmakta ancak güvenlik sebebiyle seyirci sayısı 30 bin yerine 15 ile kısıtlanmış durumda.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 14. İçerik Fotoğrafı

Verona Fuarı'nda Vircos Ziyareti

Her ne kadar hepimizin kullandığı bir giysi değilse de, deri tulum piste çıkan hemen her sürücünün giydiği bir kıyafettir. Özel eğitimler hariç pist günlerinde, yarışlarda ve piste çıkışlarda giyilmesi mecburidir. Bedeninize uygun bir deri tulum adeta motora çıplak biniyormuş hissiyatı sağlarken bu esnada da sizi en iyi koruyan kıyafet olma özelliği taşır. Her kıyafette olduğu gibi genele sunulan uluslararası bedenlerde tulumlar daha kolay bulunsa da, bedeninize uygun dikilmiş bir deri tulum kadar değerli bir giysi bulmak zordur.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 15. İçerik Fotoğrafı

Sizin bedeninize uygun bu kıyafet pistte size daha hızlı turlar dahi attırabilir. İtalyan üretici Vircos, hem yarışçılara, hem de pist kullanıcılarına özel dikim yapıyor. Üstelik pek yakında Türkiye’de! 1982 yılında Aldo de Agnoi tarafından kurulan şirket, yaklaşık 35 yıldır deri kıyafet üzerine uzmanlaşmış. Venedik yakınlarındaki yerlerini daha önce ziyaret edip kendimize sipariş vermiştik. Fuara gitmişken bunları üzerimize deneyip gerekli ayarlamarı yapmak için ricalarda bulunduk. Ürettikleri bütün renk ve modellerin dizili olduğu tırda sadece yeni tulumlar değil, birkaç yarışçının bir kazadan çıkmış yırtık pırtık tulumları da var. Bunları örnek olması için getirmişler.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 16. İçerik Fotoğrafı

Kişiye Özel Terzi

Firmanın en büyük özelliklerinden bir tanesi de kişiye özel tulum dikiyor oluşu. Vircos’un terzisi sizinle birebir ilgileniyor. Kısa paça isteyip istemediğinizi, kol bileğini nasıl istediğinizi, vücuda oturuşlar konusunda tercihlerinizi öğrenip sizin bedeninize göre bir çizim yapıyorlar. Bu konuda çok ustalaşmış, tulum diktikleri belki de binlerce kullanıcıdan gelen yorumları iyi dinlemişler. Dolayısıyla neyi nasıl isteyebileceğinizi çok iyi dile getiriyorlar.

Motoron İtalya Verona Fuarı'nda Bu Fuarda Her Şey Satılık! 17. İçerik Fotoğrafı

Tulumun üzerindeki her santimlik alan sizin arzunuza göre renklendirilebiliyor. Bu konuda kendi önerileri olan renk ve desen çeşitleri var. Sizin önerilerinize de açıklar. Bu konuda sizden öneri alıyor, kendi desen tasarımcılarına da sizinle ilgili çalışma yaptırıyorlar. Sponsorlarınız varsa onlara ait çıkartmaların yerlerini de birlikte belirleyebiliyorsunuz. Bu işlemler esnasında tulumda kullanılacak deri çeşidini; kanguru mu dana mı olduğunu belirledikten sonra korumaları da seçiyorsunuz. Bütün bu işlemler ve tulumun teslimi 1 ay kadar sürüyor.

YORUMLAR