Motoron, KTM'nin 2016 Model Off Road Motosiklet Lansmanındaydı!

Yeni Model Yazar: Alişan Fidan

Motoron, KTM'nin 2016 Model Off Road Motosiklet Lansmanındaydı!

KTM'nin 2016'da yaptığı radikal değişimleri gidip yerinde inceledik.

Evimde oturmuş birşeyler okurken birden telefonum çaldı. Dergiden arıyorlardı. "Alişan KTM'nin Gönen'de basın lansmanı var yarın saat 10'da KTM Spormoto'dan hareket edecekler. Gider misin?" diye sordular.  Sakinliğimi koruyarak "Tabi" dedim. Ne yalan söyleyeyim çok heyecanlanmıştım. Bu hem katıldığım ilk basın lansmanı olacaktı hem de motosikletlerini gerçekten sevdiğim KTM  firmasının 2016 modellerini neredeyse herkesten önce deneyip tadını çıkartabilecektim.

Fakat böyle aniden nasıl hazırlanabilirdim? Bir sürü eksiğim vardı. GoPromu arkadaşıma vermiştim ve o şehir dışındaydı. Hemen diğer arkadaşım Alper'i aradım. "Alo Alper GoPro lazım" dedim ve durumu anlattım. Alper ile hemen buluştuk ve bir de baktım ki adam benden daha çok heyecanlanmış.  Akşam olduğunda GoPro, powerbank, yedek bataryalar, motosiklet ekipmanlarım ve hatta yedek tshirtlerim dahil yani kısacası herşeyim hazırdı.

Sabah KTM Spormoto'ya gidiyorum.  Herkes hummalı bir çalışma içinde. Ben de son bir kontrol yapayım diyorum. Bir bakıyorum GoPro'mun şarjı bitmiş! ve unuttuğum tek şey de onun şarj kablosu. Bu sırada Kenan ile tanışıyorum. Kablo ve şarj aletini ödünç veriyor sağolsun.

Saat 10 gibi yola çıkıyoruz. Yolda muhabbet sohbet derken ortam daha samimileşmeye başlıyor. "X Bey" hitapları "Abi" haline gelmeye, ufak gülüşmeler yerini kahkahalara bırakıyor. Trafik yüzünden yavaş gitsekte bu muhabbet olduğu sürece kimse şikayetçi gibi gözükmüyor.


Motoron, KTM'nin 2016 Model Off Road Motosiklet Lansmanındaydı! 1. İçerik Fotoğrafı


Saat 16 gibi otelimize vardıktan sonra eşyalarımızı içeriye bırakıyoruz. Bize akşama kadar dinlenmek mi yoksa pisti mi gezmek istediğimizi soruyorlar. "Pisti gezmek yerine dinlenmek mi? Öyle bir şey mi var?" diyip piste doğru hep beraber yola çıkıyoruz. Piste geldiğimizde Dakar'da yarışan Türkiye Enduro Şampiyonası Şampiyonu Serkan Özdemir'i KTM ustalarından biri ile motosiklete ayar yaparken yakalıyoruz. Biraz  lafladıktan sonra Şakir Şenkalaycı bize Motocross pistini gezmemizi öneriyor. Hemen pistin başında sırayla dizilmiş motosikletleri görünce acaba yarını beklemeyip piste şimdi mi çıksak diye düşünmedim değil. Beraber pistte biraz yürüyoruz ama hava aşırı sıcak ve biz de yol yorgunu olduğumuz için geziyi kısa tutuyoruz. Otele dönüyoruz ve akşam yapılacak olan lansman için hazırlıklarımıza başlıyoruz.

Lansmanın yapılacağı mekana geldiğimizde bizi kapıda KTM Spormoto'nun sahibi Selçuk Bektaş karşılıyor. Samimi ve sıcak bir karşılamadan sonra yerlerimize geçiyoruz. Kısa bir video tanıtımın ardından Selçuk bey 2016 modellerde olan değişiklikleri anlatmaya başlıyor. Motorlar neredeyse baştan aşağı değişmiş. Ufaltılmış ve böylece ağırlıkları hafifletilmiş  bloklar, daha çok devir çevirebilen daha güçlü motorlar, yepyeni şasi, ağırlık merkezini daha ortalayabilmek için yapılmış şeytanın bile aklına gelmeyecek güncellemeler,  WP AER 48 ön çatallar ve 3'lü ön tutamaçlar. Sırayla hepsini ufak ufak anlatacağım...Motoron, KTM'nin 2016 Model Off Road Motosiklet Lansmanındaydı! 2. İçerik Fotoğrafı


Yazının devamını ve daha fazlasını Eylül ayındaki sayımızda bulabilirsiniz...

YORUMLAR