Motoron Rider Academy 2017 Model Honda CBR1000RR’lar ile Pist Eğitimi!

Okul Yazar: Motoron

Motoron Rider Academy 2017 Model Honda CBR1000RR’lar ile Pist Eğitimi!

Pistte 2017 Honda CBR1000RR Fireblade SP sizi bekliyor.

Motoron Sürüş Akademisi ve Honda Motosiklet'in işbirliği ile Honda’nın efsanevi modeli CBR1000RR pist sürüş eğitimine açılıyor. Bir eğitmen ile İstanbul Park ve Serres’de sürüş yapmak… Üstelik son model Honda CBR1000RR Fireblade SP ile bu herkese bir şeyler katabilir! Kimine göre bu yarış pistine çıkıldığında yapılacak ilk şey iken kimilerine göre ise uzun zamandır bekledikleri iyi tur zamanlarına giden bir yol. Fakat iki durumda da tecrübeli eğitmenlerden ve pistte en uygun kolay kullanılan motosikletler ile ders almak çok önemli.  Çizgi seçimi, fren, sürüş, motosiklet üstündeki hareketleriniz gibi konularda uzman görüşü almak sizi çok ileri taşıyabilir. Büyük hedef için, motosiklete binen herkesin hem kendisinin hem de motosikletinin limitlerini bilmesi gereklidir.

Motoron Rider Academy 2017 Model Honda CBR1000RR’lar ile Pist Eğitimi! 1. İçerik Fotoğrafı

İlk defa pist deneyimi yaşayacaksanız, veya piste birkaç defa kendiniz girdiniz ama problem yaşıyorsunuz. Spor motosiklet ile hiç piste çıkmadınız. Hız hissine güvenli şekilde alışmak, eğitmenlerimiz ile  bir sorun olmaktan çıkıyor. Bu satırları okuyarak ilk adımı attınız bile! Eğitmenlerimiz sizlere pistin ince sırlarını ve 2017 model Honda CBR1000RR’ın özelliklerini anlatacak. Küçük gruplar ile ilk çizgi derslerini ve motosiklet üstünde nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Daha sonra fren tekniğiniz, viraj içi hızı ve tabi ki bakış ve vücut pozisyonu üzerinde çalışacağız. Odaklandığımız iki şey var: öğrenmeye devam etmek, güvenli sürmek ve eğlenmek. Her seansın ardından eğitmenlerimiz yaşadığınız tecrübeler hakkında konuşmak için hazır olarak bekliyor olacaklar ve sürüşünüzün çekilen videoları eşliğinde değerlendirmede bulunarak çözüm önerileri getirecekler.


Motoron Rider Academy 2017 Model Honda CBR1000RR’lar ile Pist Eğitimi! 2. İçerik Fotoğrafı

Eğitmenlerimizin çözüm önerileri de tabii olarak bu kursun içinde bulunuyor. Viraj içlerinde yapacağınız küçük değişikliklerin tur sürelerinde ne kadar değişiklikler yaptığını gördüğünüzde gerçekten şaşıracaksınız. 

Bu arada Pist Eğitimi  grupları her hoca için 3 öğrenci ile sınırlandırılmıştır. Bu da özel eğitimin tüm seçeneklerinden yararlanabileceksiniz demek oluyor.

Motoron Rider Academy 2017 Model Honda CBR1000RR’lar ile Pist Eğitimi! 3. İçerik Fotoğrafı


Dikkat: Doğru zamanlama önemlidir. Okul, sadece eğitimlere harcanan sürenin doğru şekilde yönetilmesi ile işlevini yerine getirebilir. Eğitim İçeriği ise şöyle;

Motosiklet üstünde doğru hareket etme 
Sürüş stiline özel kişisel öneriler
Efektif frenleme
Doğru çizgi seçimi
Minimal lastik aşınması ile sert hızlanma
4 seans pist ve pist dışı teorik eğitimler
Honda CBR1000RR Fireblade ve Honda CBR1000RR Fireblade SP’nin özellikleri ve pist kullanım özellikleri anlatımı
Süspansiyon Ayarları

Motoron Rider Academy 2017 Model Honda CBR1000RR’lar ile Pist Eğitimi! 4. İçerik Fotoğrafı

Başlangıç  Eğitimi:  Tek günlük eğitimimizde Honda CBR1000RR SP veya Honda CBR1000RR Fireblade motosiklet ile bir gün, her grupta 3 katılımcı. Verilecek Hizmet: Küçük bir grupla yoğun eğitim, video analizi, sürüş tekniği ve motosiklet ayarları hakkında çalışma, pit alanı, sertifika
Istanbul Park için 2.40:00 Serres için 1.50:00 üzeri derecesi olan kişiler için uygundur. 
Fiyat: Kişi başı 1000 EUR + KDV

Fiyata dahil olan hizmetler.
-Honda CBR1000RR Fireblade
-Pist giriş ücreti
-Pistte kullanılacak lastik ve yakıt.

Ek ücretler;
- Honda CBR1000RR Fireblade SP Farkı 150 EUR + KDV
- Tulum kiralama 150 TL + KDV

Motoron Rider Academy 2017 Model Honda CBR1000RR’lar ile Pist Eğitimi! 5. İçerik Fotoğrafı

Honda CBR1000RR Fireblade Kiralama Şartları
Pistte sigorta geçerli değildir, katılımcı herhangi bir kaza anında oluşacak tüm hasarı Honda yedek parça listesindeki fiyatlar ile karşılamak zorundadır. Motoron kiralama öncesi katılımcılardan depozito talep edebilir.

Motoron Rider Academy 2017 Model Honda CBR1000RR’lar ile Pist Eğitimi! 6. İçerik Fotoğrafı

Tamamen yenilenen CBR1000RR ve CBR1000RR SP model de güç ağırlık oranlarında yapılan iyileştirmelerle tarihinin en iyi oranına ulaşmayı başardı. Donanım ve teknik özelliklerinde yapılan yeniliklerle yıllardır benimsenen "Tam Kontrol" konsepti bir üst seviyeye çıktı ve "Yeni Nesil Tam Kontrol" ünvanını aldı. Böylelikle yüksek performans ve denge gerektiren pist sürüşleri için en ideal Supersport modellerden birisi oldu.


Motoron Rider Academy 2017 Model Honda CBR1000RR’lar ile Pist Eğitimi! 7. İçerik Fotoğrafı

Çok farklı bir deneyim yaşayacağınız eğitimler Mayıs ayı itibariyle başlayacak ve Kasım sonuna kadar farklı tarihlerde devam edecek.


Motoron Rider Academy 2017 Model Honda CBR1000RR’lar ile Pist Eğitimi! 8. İçerik Fotoğrafı

Motoron Sürüş Akademisi ile Honda Motosiklet İşbirliği

Motoron Sürüş Akademisi kurucusu Özdem Erdem, Ocak ayında Portimao’nun Algarve pistinde düzenlenen CBR1000RR test sürüşü ve tanıtım organizasyonuna katılarak ilk elden yeni modeli deneyimleme şansına sahip oldu. Erdem ayrıca Şubat ayında düzenlenen Türkiye lansman organizasyonuna katılarak da Honda müşterilerine izlenimlerini aktardı. Erdem "Türkiye’de ilk deneyimleyen kişilerden biri olarak söyleyebilirim ki yeni tasarımı, hafifliği, manevra kabiliyeti ve performansı ile yeni CBR1000RR ve SP modelleri 2017 yılının pist kullanımı için en ideal Supersport motosikletleri oldu, biz de düzenleyeceğimiz başlangıç seviyesi pist sürüşü eğitimlerimizde her iki modeli kullanıma sunacağız. Honda motosiklet ile işbirliğine gitmekten mutluluk duyuyoruz." dedi. 


Motoron Rider Academy 2017 Model Honda CBR1000RR’lar ile Pist Eğitimi! 9. İçerik Fotoğrafı

2017 Motobike Expo İstanbul Honda Standı - Cem Özütok, Honda Pilotları Joan Barreda ve Paulo Goncalves

Honda Motosiklet Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Özütok "Honda olarak motosiklette güvenli sürüş bizim ilk önceliklerimizdendir. Bildiğiniz gibi Türkiye’nin en büyük kapalı alana sahip güvenli sürüş danışmanlığı tesislerinden biri olan Honda Motosiklet Eğitim Merkezi bünyemizde bulunmaktadır. Gururla söylemeliyim ki başlangıç seviyesinden itibaren 5 farklı seviyede bu zamana kadar 18 bin kişiye danışmanlık verdik. Motoron Sürüş Akademisi ile yaptığımız işbirliği neticesinde de Supersport segmentinde başlangıç eğitimlerini yine bu segmentin en önemli temsilcilerinden biri olan Honda CBR1000RR ve SP modelleri ile gerçekleştirerek bu alanda önemli bir açığı kapatmayı ve ilgi duyan müşterilerimizi Supersport alanına kazandırmayı hedefliyoruz" dedi.

YORUMLAR