Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden

Çeşitli Yazar: Burak Yıldız

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden

Hepimiz öyle ya da böyle bu iki tekerli şeytan icadını(!) hayatımıza veya zihnimize soktuk. Peki bunun size getireceği faydalardan haberdar mısınız? Size sıraladığımız 20 nedeni baştan aşağıya okuduğunuzda hemen soluğu bir motosiklet bayisinde alacaksınız!

1 Garajınızda az yer kaplar

 

Çoğumuzun garajı olmayabilir, fakat bu hiçbir zaman olmayacağı anlamına gelmez. Oldu ki derme çatma bir garaj planladık kendimize ve alanı da bulduk, evimizin giriş katına kondurduk, emin olun motosiklete bindiğinize şükredeceksiniz. Çünkü garajı yapma nedenininiz olan motosiklet, boyutları sayesinde garajınızda çok az yer kaplayacak. Ve bu nedenle geniş bir çalışma alanı bulabileceksiniz.

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 1. İçerik Fotoğrafı

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 2. İçerik Fotoğrafı

 2 Her sabah saçınızla uğraşmayacaksınız

 Uyandığımızda hepimizin saçı darmadağın oluyor, değil mi? Hiçbirimiz dağınık saçlarla işe gitmek istemez, bu yüzden bizi uyku sersemi bir halde saçımızı yapma zorunluluğundan kurtaracak şeydir motosiklet. Çünkü kaskı takmamız zaten saçımızın bozulacağı anlamına geldiği için, her sabah uğraşma zorunluluğumuz ortadan kalkacak! Sırf kask takarken rahat ettiği için saçını kısacık kestiren motosiklet kullanıcılarının da olduğunu hatırlarsak, motosikletin saç sorunumuzu çözeceğine dair hemfikir oluruz. Şunu da hatırlatmakta fayda var, uzun süre kask takmak kafa derimizdeki saç tellerini azaltıyor. İleride saç telimiz iyice azaldığında berber ve saç bakım malzemeleri masraflarının azalacağı düşünüldüğünde, motosikletin böyle uzun süreli bir faydası da olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 3. İçerik Fotoğrafı

 3 Ekipmanlar size havalı bir görünüm katar

 Kim ne derse desin, trafikte en çok dikkat çekenler tam koruma motosiklet sürenlerdir. Deri veya tekstil hiç fark etmez, motosiklet ekipmanlarının her biri bizi oldukça havalı gösterecektir.

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 4. İçerik Fotoğrafı 

 4 Kadınlar motosiklet süren erkeklerden hoşlanırlar

 İşte neredeyse bilim adamları tarafından kanıtlanma noktasına gelebilecek bir gerçek! Altınıza çekeceğiniz bir motosiklet ve ekipmanlarınızla çoğu kadının dikkatini çekebilirsiniz. Bu, alacağınız motosikletin fiyatı ve özelliğine göre oldukça değişken bir madde, fakat motosiklet süren erkeklerin kadınlar tarafından ilgi çekici olduğu kesin.

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 5. İçerik Fotoğrafı 

 5 Motosiklet farklılıktır

 Herkes gibi, yüksek miktar para verip sıradan bir otomobil alabilirsiniz. Fakat bu fiyatın epey altında bir tutara alacağınız motosiklet sizi çok daha farklı kılacaktır. 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 6. İçerik Fotoğrafı 

 6 Trafik sorunu yoktur

 Kim akşam trafiğine takılıp evine saatlerce geç gitmek istesin ki? Üstelik sinirli bir halde. Motosiklet bu derdinize derman olacak. Otomobillerin arasından geçerken bunun bir oyun kadar zevkli olduğunu anlayacak ve doğru bir seçim yaptığınızı düşüneceksiniz.

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 7. İçerik Fotoğrafı 

 7 Park sorunu yoktur

 Motosiklet boyutları itibarıyla ufak bir araç olduğu için, park edemeyeceğiniz yer neredeyse yoktur. Kaldırımlar, köşe başları, balkon altları, kafe önleri… Hiçbiri mi yok? Cesur davranıp resimdekini yapmak mümkün. Bu yüzden bir motosiklet sürücüsünün evden çıkmadan önce asla aklına park sorunu gelmez. Sürüşünüzden başka bir şey düşündürmez motosiklet.

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 8. İçerik Fotoğrafı 

 8 Her yerde dikkat çekersiniz

 Bu madde de alacağınız motosiklete göre oldukça değişken, fakat motosiklet sahibi olursanız gözler her zaman üzerinizde olacaktır.

 

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 9. İçerik Fotoğrafı

9 Gidebileceğiniz yerler yollarla sınırlı değildir

 Ayaklarınız ile yürüyebileceğiniz neredeyse her yerden motosikletle de geçebilirsiniz. Bu, yol bitiminde siniriniz bozulmayacak ve yolunuza devam edebileceksiniz demek. Bu madde sadece doğada değil, şehirde de geçerlidir. Kaldırımlar, merdivenler, sokak araları, yürüme yolları… Tasnif etmesek de motosiklet bu imkanları sunabiliyor.

 

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 10. İçerik Fotoğrafı

 10 Sıkı dostluklar edinirsiniz

 Motosiklet sürücülerinin birbiriyle selamlaşması oldukça doğal bir sahnedir, fakat otomobil sürenlerin selamlaştığını pek göremezsiniz. Çünkü motosiklet sürücüleri birbirine görünmez bağlarla bağlıdır. Bu yapı itibarıyla motosiklet sıkı dostluklara çok daha elverişli bir araçtır. Bunu bulunduğunuz yerdeki motosiklet kulüplerine bakarak rahatlıkla anlayabilirsiniz.

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 11. İçerik Fotoğrafı 

 11 Size gezmeyi sevdirir

 Motosiklet sürmek başlı başına büyük bir zevk olduğu için amacınız bir yere ulaşmak değil, yolda olmak haline gelir. Motosiklet sürücülerinin neden buluşup 50 km ötedeki bir yere çay içmeye gittiklerini, ancak motosiklet kullananlar anlayabilir.

 

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 12. İçerik Fotoğrafı

 12 Tasarrufludur

 Motosiklet, diğer motorlu taşıtlara oranla oldukça az yakar. Benzin fiyatlarının Tsunami dalgaları misali devasa miktarlarda gezindiği ülkemizde motosiklet, bu özelliği sayesinde bir çok insanı kendine çeker. Alacağınız düşük bütçeli bir motosiklet ile cüzdanınıza bayram ettirebilirsiniz.

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 13. İçerik Fotoğrafı 

 13 Zihninizi canlı tutar

 Motosikletin yapısı gereği tehlikeli bir araç olması nedeniyle sürücünün aklı her zaman yolda olur. Bu da zihinsel bir antrenman anlamına gelir. Japonya’da yapılan bir araştırmaya göre motosiklet sürücülerinin otomobil sürücülerine göre zihnini 3 misli daha fazla kullandığı görülmüştür. Arkanızda ve önünüzde neler oluyor, aradan biri çıkar mı, bu araba neden yavaşlıyor gibi düşüncelerin her an aklınızdan geçmesi normaldir.

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 14. İçerik Fotoğrafı 

 14 Satın alması kolaydır

 Motosiklet en ucuz motorlu ulaşım aracıdır. Sıradan bir otomobil fiyatına oldukça güzel bir motosiklet alabilirsiniz. Benzine az harcamanız bir yana, motosikleti ucuza almanız da cüzdanınızda büyük bir bayram havasına neden olacaktır. Cebinizde kalan parayı da resimde görüldüğü gibi ekipmana yatırabilirsiniz.

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 15. İçerik Fotoğrafı 

 15 Arkadaşınızı evine bırakmak zorunda kalmazsınız

 Çoğumuzun yancı bir arkadaşı vardır ve kendisini istediği yere bırakmanızı ister. O kadar güzel konuşurlar ve ihtiyacı olduğuna o kadar iyi inandırırlar ki, kendimizi onu bırakmaya mecbur gibi hissederiz. Motosiklet bu sorununuza da ilaç olacak. Arkadaşınız tek kişiyse ve arkanıza oturmaya göz dikmişse "kasksız kimseyi bindirmem; hem tehlikeli hem de cezası var" deyip ortamdan sıvışabilirsiniz. Arkadaş grubuyla beraberseniz resimdeki gibi bir seçeneğiniz var, fakat pek önermeyiz.

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 16. İçerik Fotoğrafı

 16 Motosiklet sanata oldukça elverişlidir

 Eğer sanatçı ruha sahip bir kişilikseniz veya özel hissetmek istiyorsanız, motosiklet size ucu bucağı olmayan bir dünya sunar. Motosikletinizin şasisinden rengine, jantından selesine, deposundan çamurluğuna, hatta motor aksamına kadar her parçasında kişiliğinizi yansıtabilirsiniz.

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 17. İçerik Fotoğrafı 

 17 Motosiklet özgürlüktür

 Kollarınızdan, bacaklarınızdan ve yüzünüzden süzülen rüzgarın sizi hiç olmadığınız kadar özgür hissettireceğine dair bahse girebiliriz. Motosiklette otomobil gibi kapalı bir kutuya kapanma hissi yoktur. Çevrenizdeki her şeyi aracısız hissedebilirsiniz. Motosikletin bağımlılık yapmasının en önemli nedeni de bu özgürlük hissidir. Zaten çoğu motorcu ‘motosiklet sizin için ne anlama geliyor’ sorusuna 'özgürlük' yanıtını verir.

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 18. İçerik Fotoğrafı 

 18 Yaşamınızı güzelleştirir

 Artık çok zevkli bir hobiniz daha vardır. Her an elciği çevirmek, rüzgara karşı kanat açmak istersiniz. Motosiklet sürücüleri motosikletin tehlikeli bir araç olduğunu bilirler. Bu bilgi, onların yaşama sıkı sıkıya bağlanmalarına neden olur.

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 19. İçerik Fotoğrafı 

 19 Yalnızlıktır

 Her ne kadar toplu sürüş yapmak çok zevkli olsa da, motosikletle tek başına sürüş yapmak huzur verir. Motosiklete bindiğiniz an bütün problemlerinizi bir kenara bırakırsınız ve indiğinizde artık başka birisinizdir. Kişisel bir terapi gibidir.

 

 

 

Motosiklet Kullanmak İçin 20 Neden 20. İçerik Fotoğrafı 

 20 Motosiklet aşktır

 Ne amaçla binerseniz binin motosiklete bir süre sonra gönülden bağlanmanız muhtemeldir. Motosiklet sizin için bir tutku, hatta yaşam tarzı haline gelir. Motosikletinizin selesine her oturduğunuzda onunla tek parça olursunuz. Motosiklet sürmenin bazı olmazsa olmazları vardır; bunlar eğitim almak ve tam ekipmanla sürmek. Siz siz olun, ekipmansız motosiklet sürmeyin, eğitim almayı da ihmal etmeyin ki, bu zevki uzun yıllar tadabilesiniz.

YORUMLAR