Motosiklet Markalarını Taşıyan Eşyalar Para Tuzağı Mı?

Çeşitli Yazar: Motoron

Motosiklet Markalarını Taşıyan Eşyalar Para Tuzağı Mı?

Kesinlikle; çünkü motosiklet firmasına, bir motosiklet eşyasının üzerine markasını koyduğu için fazladan para kazandırıyorsunuz.

Diğer yandan, gerçekten de motosikletinize tam anlamıyla uyan bir çift yan çanta, deri takım, mont, eldivenler, botlar ya da kask almak istiyorsanız, bunları motosikleti üreten kişilerden satın almak, tasarım, kalite ve servis mükemmeliyetini garanti edecektir. Örneğin Yamaha, son zamanlarda özellikle Ducati, Triumph ve BMW’nin büyük zevkle elde ettiği başarıları görerek özellikle kıyafet ve aksesuar koleksiyonunu genişletti. Satıcı ve üreticiler müşteri çektikleri için mutlu olurken, müşteriler de motosikletlerine uygun, kaliteli kıyafetler edinmiş oluyorlar. RiDE Dergisi ürün testlerinde, Triumph Couga eldivenleri ve BMW Streetguard2 (Streetguard3 modeli yerini aldı, BMW’nin birçok diğer ürünü gibi Schoeller tarafından üretiliyor) gibi bazı ürünler yüksek puanlar almayı başardılar. Schuberth tarafından üretilen BMW kasklar da yine RiDE dergisinin değişmez favorileri konumunda. Yamaha’dan Karl Radley, işlerin nasıl yürüdüğünü anlatıyor: “Bir motosiklet üreticisi olarak çok yüksek kaliteli ürünler satmak zorundayız. Ayrıca Dainese deri kıyafetlerimizi, IXS ise enduro kıyafetlerimizi sağlıyor.” Sadece kıyafet de satmıyorlar; Yamalube serisinde yağdan cilaya, motosiklet ve sürücüsü için bakım sıvılarına kadar pek çok ürün bulunuyor.

 

“Yamaha sahiplerine, markaya tam bağlılıklarını sergilemeleri için fırsat veriyoruz.” Müşteriler bir mont için normalin iki katını ödemek zorunda kalsalar bile, üzerinde Dainese ve Yamaha markalarının ikisini birden taşıyan bir ürün alarak, kaliteli bir ürün aldıklarının garantisini de almış oluyorlar çünkü her iki marka da düşük kaliteli bir ürün satıyor olmanın riskini alamaz.

 

Peki, tüm bunların müşteriye getirdiği ek maliyet nedir? Radley’e göre: “Piyasa şartlarının çok üzerinde pahalı değiller, fakat bir ek maliyeti var.”

 

Pek çok kıyafet üreticisi de kendi malzemelerini üretmiyor. Kıyafetleri sıfırdan kendileri tasarlayabilir, var olan bir tasarımı kendilerine uydurabilir ya da üretilmiş bir ürünü satın alıp üzerine kendi markalarını işletebilirler. Ne olursa olsun, muhtemelen Çin’de bir fabrikada üretilmişlerdir. Önemli olan kimin ürettiği değil, doğru fiyata doğru ürünü satın alıyor olmanızdır.

YORUMLAR