Motosiklet Sevenlerin Vazgeçilmez Durağı Motomax!

Sektörel Yazar: Özlem Köseoğlu

Motosiklet Sevenlerin Vazgeçilmez Durağı Motomax!

1998 senesinden beri, motosiklet tutkunlarına kaliteden ödün vermeden birbirinden farklı ve özel ürünleri sunmayı kendine ilke edinmiş olan Türkiye’nin en büyük motosiklet aksesuarı mağaza zincirlerinden birisi olan Motomax’teyiz.

Motoron: Merhabalar Atilla Bey, öncelikle Motomax’in kısaca nasıl kurulduğundan ve günümüzden bahsedelim. 

Atilla Yurdakonar: 1998 yılında tamamı motosiklet gönüllüsü bir ekip tarafından kuruldu, o yıllarda ülkemizde yeterli miktar, çeşit ve uygun fiyat ile ürün bulmak çok zordu, sadece kısıtlı markalar sınırlı ürün çeşidi ile Avrupa fiyatlarının çok üzerinde satılıyordu. Bu eksiklikleri görerek geniş ürün gamı, kalite ve fiyat performans oranı yüksek ürünleri Türk tüketicisi ile buluşturmak amacı ile Motomax’ı kurduk.Motomax olarak sektörde 20 yılı aşkın faaliyet gösteren ünlü markalara sırtını dayamayıp devamlı dinamik yapısı sebebiyle kitlesine yenilikleri, kampanyaları, yeni markaları sunan ve ilgiyle takip edilen bir kuruluş olduk. Motomax akredite olması ve uzun yıllar boyunca pürüzsüz ticareti , sağlamış olduğu güveni ve basiretli tüccar anlayışı ile kurumsal ve saygın bir kuruluş olarak gerek emniyet gerekse ülkemizin devlet kuruluşları ile çalışma kredibiletisine sahiptir.

M:.Motomax’ın ülkemizdeki motosiklet sektörüne kattığı önemli ilkler nelerdir?

A.Y.: Motomax Türkiye’de ilk olarak sadece motosiklet giyim ve aksesuarları açan ilk firma olmasının yanında zaman içinde mağaza sayısını 12’ye kadar çıkartmıştır.

 

Motosiklet Sevenlerin Vazgeçilmez Durağı Motomax! 1. İçerik Fotoğrafı


M.:Motomax’te yer alan markalar ile ürün grupları nelerdir?

A.Y.: Motosikletçilerin her türlü ihtiyacını karşılayabilecekleri yüksek kaliteli uygun fiyatlı ürünler. Başta kask, kıyafet, eldiven, bot olmak motosikletçinin kendisi için her türlü ürün çeşidi raflarımızda bulunmaktadır. Kaskta Amerikan markası Scorpion, kıyafet ve aksesuarda Alman markası Held, iletişimde Sena markası, koruma ve güvenlikte İngiliz markası Knox, botta İtalyan markası Forma gibi bir çok uluslararası markanın yanında tamamen Türk tüketicisi için özellikle tasarlanıp üretilen 4Riders, Ariga, Securage ve Choppermate gibi kendi markalarımız bulunmaktadır.

 

M.: Motomax mağazalarının motosiklet tutkunlarına özel çok çeşitli indirim ve kampanyalarına şahit oluyoruz. Bu kampanyalar özel dönemlerde mi yoksa ara ara mı düzenlenmektedir?

A.Y.:  Motomax olarak tüm motorcu dostlarımıza en iyi ürünü en iyi fiyata sağlamayı kendimize ana amaç olarak belirledik. Her ne kadar yeni ilave vergiler çok zorlasa bile, normal zamanlarda bile fiyatlarımızı Avrupa fiyatlarının da altına avantajlı fiyatlar olarak ayarlamaya çalışıyoruz. İndirim ve kampanyalarımızın herhangi bir takvimi yok.

 

Motosiklet Sevenlerin Vazgeçilmez Durağı Motomax! 2. İçerik Fotoğrafı


M.:Motomax’ın fiyat politikası hakkında biraz bilgi alabilir miyiz?

A.Y.: Motomax Dünyadaki motosiklet sektöründe uluslararası marka olan birçok başarılı markanın distribütörüdür, bu markaların ürünlerini yurt dışındaki fiyatlardan mümkün olduğu kadar düşük tutarak TL bazında müşterilerine sunmaktadır. Gerek e-ticaret mağazası gerekse mağazalarında hiçbir zaman farklı kişilere farklı uygulama ve indirim yapmama ilkesine sadık kalan yegane kuruluştur ve bunu devam ettirmektedir 

 

MOTOMAX AKREDİTE OLMASI VE UZUN YILLAR BOYUNCA PÜRÜZSÜZ TİCARETİ , SAĞLAMIŞ OLDUĞU GÜVENİ VE BASİRETLİ TÜCCAR ANLAYIŞI İLE KURUMSAL VE SAYGIN BİR KURULUŞ OLARAK GEREK EMNİYET GEREKSE ÜLKEMİZİN DEVLET KURULUŞLARI İLE ÇALIŞMA KREDİBİLETİSİNE SAHİPTİR


M.: Motomax olarak motosiklet eğitimi ile ilgili çalışmalarınız olduğunu biliyoruz, bu konuda okuyucularımıza ne söylemek istersiniz.

A.Y.:  Öncelikle, Türkiye şartlarında sadece ehliyet sahibi olarak motosiklet kullanmanın doğru olmadığını, ne tarz ya da nasıl kullanıldığından bağımsız olarak tüm sürücülerin yaşam boyu, sürekli olarak, tekrarlanan ve etkin eğitim almasını destekliyoruz. Bu sebeple Türkiye’nin ilk kapalı alan akredite kuruluşu olan Motto Akademi ile işbirliği yapıyoruz. Motomax’tan belli miktar alışveriş yapan tüm motosikletçi dostlarımıza Motto Akademide başlangıç seviyesinden ileri sürüş tekniklerine kadar tüm seviyelerde ücretsiz sürüş eğitimi hediye ediyoruz.

 

Motosiklet Sevenlerin Vazgeçilmez Durağı Motomax! 3. İçerik Fotoğrafı


M: Müşteri memnuniyeti Motomax için ne ifade ediyor?

A.Y.:  Firma olarak sürekli şirket içi eğitim vermekteyiz. Tüm eğitimlerdeki ilk sözümüz “Müşterimiz her şeyin üstündedir”. Bu eğitimlerde ayrıca tüm personelimize markalarımız ve ürünler hakkında teknik bilgiler vererek motosiklet severlerin doğru ürüne doğru fiyatla ulaşabilmelerini sağlamaktayız.

 

M.: Son olarak Motomax ile ilgili gelecek planlarınız nelerdir?

A.Y.: Türk tüketicilerinin beğenerek tercih ettiği ve güvendiği kendi markalarımızı önce Avrupa sonra da tüm Dünya’da aranan marka haline getirebilmek ve ihracatımızla ülke ekonomimize katkı sağlamaktır.

YORUMLAR