Motosiklet Simülasyon Oyunu Mart'ta Geliyor!

Çeşitli Yazar: Ahmet TEZCAN

Motosiklet Simülasyon Oyunu Mart'ta Geliyor!

MotoGP oyunlarının yapımcısından nefes kesen bir motosiklet simülasyonu; Ride! İşte detaylar...

MotoGP oyunlarını duymuşsunuzdur, uzun yıllardır meraklılarını yarışın içinde gibi hissettiren bu oyunların yapımcısı Milestone 2015 için yeni bir oyun duyurdu. PC, PS4, PS3, Xbox 360 ve Xbox One platformlarında oynanabilecek olan oyun 20 Mart 2015'te raflarda yerini alacak.

 

Bu oyun Milestone'u yeni bir yola sokacak bir ürün gibi gözüküyor. Ride'dan önce de firma MotoGP ve WRC gibi oyunlarla alakadar olduğu için sürüş deneyimi açısından oyunun gayet iyi bir performans sergileyeceğini tahmin ediyoruz.

 

Motosiklet Simülasyon Oyunu Mart'ta Geliyor! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Oyun hakkında yeterince görsel ve oynanış videosu olmamasına rağmen, gelişen grafik motorlarının Ride oyununda da verimli bir şekilde kullanıldığını görüyoruz. Çok üzerinde durulmayan bir sektör olan simülasyon oyunları arasında Ride gerçekten kaliteli grafiklere ve detaylara sahip bir oyun.

 

Oynanış Videosu

 

 

Ride'da kullanabileceğimiz 100 adet motosiklet mevcut ve bu motosikletler Superbike, Supersport, Naked ve Tarihe Geçmiş Motosikletler (Historical Bikes) olarak dört kategoriye ayrılmış. Rakamlara bakıldığında bir oyunda ilk kez bu kadar farklı çeşidi bir arada göreceğimizi söyleyebiliriz. Oyuncular bu motosikletleri şehir sokaklarında, ülkeler arasında ve tarihi pistlerde kullanma şansı bulacaklar.

 

İkinci Video

 

 

Bunun yanı sıra Ride, eşi görülmemiş araç ve sürücü kişiselleştirme özelliği sunacak. Bu sayede oyun deneyimini daha ferah ve rahat hale getirirken uzun vadede oyun daha canlı bir hal alacak. Ayrıca Ride, uzun yollarda kullanıcılara eşlik edecek.

 

Milestone Pazarlama ve Satış Müdürü Marco Micallef oyun hakkında şöyle konuştu: "İlk özel oyunumuzu insanlara duyurmak gerçekten çok keyif verici bir durum. Milestone, bugün içinde bulunduğumuz yani diğer oyun yapımcılarıyla eşit şartlarda rekabet edebileceğimiz pozisyonu yakalayabilmek için geçtiğimiz birkaç yılda çok çalıştı. Bunu başarabilmemize en büyük katkısı olan şey lisanslı oyunlar geliştirip dünya çapına dağıtım yapmış olmamızdır. 15 yıllık çalışmaların ardından, tüm deneyimlerimizi, Milestone DNA'sını ve motosiklet dünyasına saygımızı kapsayan bir şey geliştirmemiz gerektiğini hissettik."

YORUMLAR