in

Motosiklet Yol Kıyafeti Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yazar: Showmen

Korunaklı olarak yolculuk etmek, daha uzun mesafeleri daha stressiz ve daha güvenli şekilde kat etmek anlamına gelir. Motosikletçi mont, pantolon, yağmurluk gibi motor kıyafetlerini özenle seçilmelidir.

Önce montlardan başlayalım: Bazı modeller 4 mevsim kullanıma uygun tiptedir diyebiliriz. Ancak, kış şartlarına uygun ağır ve özel ceketler olduğu gibi, yazın giyilmek üzere tasarlanmış delikli ve hava alan modeller de mevcuttur.

 
Motosiklet Yol Kıyafeti Alırken Nelere Dikkat Etmeli? 1. İçerik Fotoğrafı

REV’IT SAFARI 4 MEVSİM TEKSTİL MONTÜrünü incelemek ve ya satın almak için tıklayınız…

Motosiklet Yol Kıyafeti Alırken Nelere Dikkat Etmeli? 2. İçerik Fotoğrafı

HEIN GERICKE TOURIST GTX JKT 4 MEVSİM TEKSTİL MONT
Ürünü incelemek ve ya satın almak için tıklayınız…

 

Bunlardan birini seçerken motoru daha çok ne zaman kullandığınızı dikkate almalısınız. İlk dikkat edilecek nokta, ceketin ne aşırı bol, ne de aşırı dar olmasıdır. İçine bir sweat shirt veya kazak giyilmesine izin verecek ölçüde bol olması yeter. Ceketin kesinlikle omuz, dirsek ve sırt kısmı dolgulu olmalıdır.
Motosiklet Yol Kıyafeti Alırken Nelere Dikkat Etmeli? 3. İçerik Fotoğrafı

REV’IT SAND DÖRT MEVSİM TEKSTİL PANTOLON
Ürünü incelemek ve ya satın almak için tıklayınız…

Pantolona gelince, seçim yaparken cekete fermuar ile birleştirilebilen tipte olanları seçmekte yarar var. Bunun farklı avantajlarını sayarken, öncelikle bel bölgesinin rüzgardan korunmasını ve düşme anında ceketin yukarı kaymamasını belirtebiliriz.
Motosiklet Yol Kıyafeti Alırken Nelere Dikkat Etmeli? 4. İçerik Fotoğrafı

ALPINESTAR  ANDES DRYSTAR 4 MEVSİM TEKSTİL PANTOLON
Ürünü incelemek ve ya satın almak için tıklayınız…
 

Pantolonun en azından yanlarının ve diz kapakları bölgesinin koruyucu dolgularla beslenmiş olması çok önemlidir. Kötü hava şartlarında ne giyilmeli sorusuna gelince; su geçirmeyen ama havaya karşı geçirgen olan modern katmanlar iyi netice veriyorlar. En şiddetli yağmurlarda bile ıslanmıyor, yaz sıcaklarında ise terlemiyorsunuz.
Motosiklet Yol Kıyafeti Alırken Nelere Dikkat Etmeli? 5. İçerik Fotoğrafı

REV’IT PACIFIC H2O TAKIM YAĞMURLUKÜrünü incelemek ve ya satın almak için tıklayınız…

Ama şiddetli yağmur altında saatlerce yol almak gibi gereksinimleriniz varsa, üstünüze iyi bir yağmurluk geçirmenizde yarar var. Zira su geçirmez katmanlarda genelde üst katmanlardaki doku-kumaş suyu emebiliyor ve giysi hem ağırlaşıyor, hem de kurutması zaman alıyor.

 
NE KADAR PARA HARCAMALI?

Gezi sınıfı giysilerde o kadar geniş bir ürün yelpazesi mevcut ki, fiyatlar arasında da çok büyük farkların ortaya çıkması kaçınılmaz oluyor. Marka, üretim yeri gibi faktörlerin yanı sıra üretimde kullanılan malzeme de fiyatı belirler. Hafif türden bir kumaş veya naylondan üretilen ceketlerin fiyatları 100 Euro’dan başlıyor. Cordura ve Gore-Tex söz konusu olduğunda fiyat en azından ikiye katlanıyor. İşin içine elastikiyet kazandıran öğeler ve deri girdiği zaman fiyat kolayca 600 EUR sınırını aşıyor. Peki ya pantolonlar? Bunları da elbet cekete uyumlu olarak seçmek lazım. Fiyatları ceketlere oranla %25-30 daha ucuz. Pantolonlarda fiyat aralığı 75 ile 520 EUR arasında. Son olarak kask konusuna gelelim. Modüler kasklar daha kullanışlı ve rahat olmalarına rağmen, kapalı kasklara oranla daha ağır ve gürültülü olabiliyorlar. Termoplastik malzemeden yapılmış bir kaskın ortalama fiyatı 150 Euro’dan başlıyor. Giysilerin tamamı için toplam asgari harcama: 600 EUR.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yağmurluk Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Pist Kıyafeti Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

REKLAM