Motosikletle Gezerken Yanımda Neler Bulundurmalıyım?

Çeşitli Yazar: Motoron

Motosikletle Gezerken Yanımda Neler Bulundurmalıyım?

Motosiklete Dair Bilmeniz Gereken Ancak Sormaya Çekindiğiniz Her Şey

PARA

 

Bir kredi kartı ve biraz nakit neredeyse tüm sorunlarınızı çözebilir.

 

CEP TELEFONU

 

Telefonunuzun şarjının tam ve kontörünün dolu olduğundan emin olun. Bir dahaki sefere de deri tulumunuza sığacak ince bir telefon almayı unutmayın.

 

KURTARMA HİZMETLERİ BİLGİLERİ

 

Bazı motosikletler garanti süresince üreticinin kurtarma hizmetlerine tabidir. Bazı sigorta firmaları da yol kurtarma hizmeti sunarlar. Fakat bu işlerle ilgili tüm belgeleri evde güvenli bir çekmecede saklamanın kimseye faydası olmaz. Yola çıkmadan önce gerekli numaraları ve bilgileri bir kağıda ya da cep telefonunuza kaydedin.

 

KULAK TIKACI

 

80 km/s hız üzerinde ki sürüşlerinizde ses kulağımıza zarar verecek yükseklikte olabilir. Kullanacağınız herhangi bir kulak tıkacı yüksek frekanslı sesleri azaltarak kulağınızı oluşabilecek zararlardan korur. Bunu yaparkende trafik ve korna gibi sesleri duymanıza da olanak sağlar.

 

TAMİR TAKIMI

 

Eğer teknik bilginiz lastiği şişirmekten öteye gitmiyorsa, dünya turu için gerekli alet takımını yanınıza almanıza gerek yok tabii. Fakat gri tamir bandı, “cırt cırt” tabir edilen kablo bağlayıcı, küçük bir ayarlı kurbağa ağzı ve bir de penseyle yol kenarında birçok küçük sorunu çözebilirsiniz. Selenizin altında yeterince yeriniz varsa, bir lastik tamir takımı bulundurun. Fakat ilk önce eski bir lastik üzerinde nasıl kullanılacağını öğrenmenizde fayda var.

 

ÖRÜMCEK VEYA LASTİK

 

Beklenmedik alışverişlerinizi eve güvenle geri götürmeye yarar. Tamir bandı lastiğin grenajınıza zarar vermesini engelleyecektir.

YORUMLAR