in

MOTUL, HRC takımıyla MXGP’ye geri döndü.

Yazar: Motoron

MOTUL, MXGP şampiyonası boyunca varlığını güçlü bir şekilde hissettirmek için Honda fabrika ekibi HRC ile anlaştı.

Gautier Paulin ve Evgeny Bobryshev’in yeteneklerinden faydalanacak olan takım, Japonya’daki HRC personeli ile Paolo Martin’in İtalyan ekibinden oluşuyor. Bu ekipler her turda başarıyı garantileyecek bir takım oluşturacaklar ve motosikletlerin ve pilotların ekipmanlarının bakımı için MOTUL’un Fabrika Serisine ait 300V off-road motor yağları gibi yarışlara özel ürünlerini kullanacaklar.

Tüm bunların yanına, yarış boyunca HRC Spor Müdürü ünvanıyla tam bir takım üyesi olacak ve iki pilotun koçluğu görevini üstlenecek olan MOTUL temsilcisi Jean-Michel Bayle’in tecrübesi ve uzmanlığı da eklenecek. Bayle Fransa’nın belki de en iyi motokros pilotu ve iki kez Dünya Şampiyonu ünvanını almış, Atlantik’in iki yakasında da başarıya ulaşmış, 250 ve 500cc klasmanlarında ve aynı zamanda Honda ile Supercross’ta önemli dereceler kazanmış bir pilot.

MOTUL, HRC takımıyla MXGP'ye geri döndü. 1. İçerik Fotoğrafı

MOTUL Yönetim Kurulu Başkanı Monsieur Hervé Amelot: “HRC Takımı ile 2015 MXGP’nin bize getireceği yeni meydan okumaların üstesinden gelecek olmaktan oldukça mutluyuz. İki şirketimiz de motokros dünyasında oldukça köklü bir geçmişe sahip ve 1988 (125) ve 1989 (250) yıllarında kazandığımız Dünya Şampiyonu ünvanı hala aklımızda ve kalbimizde yer ediyor. Bu yeni ortaklık, bu isme yakın zamanda Güney Amerika’da gerçekleştirilen dünyanın lider rallisi olan Dakar rallisinde başarılı bir şekilde teknik destek sunmak, aynı zamanda motosiklet efsanesi John McGuinness liderliğindeki Honda Road Racing Takımına, Honda Dayanıklılık Dünya Şampiyonası Takımına ve iki kez şampiyon ünvanını almış (2013/2014) HRC All Japan Motokros takımına teknik destek sağlamak gibi, MOTUL’ün HRC ile oluşturduğu geniş çaplı bağlantılarının bir uzantısı.

HRC MXGP Genel Müdürü Roger Harvey: “MOTUL’un 2015 sezonunda HRC Takımı’na katılmasından çok memnunuz. HRC olarak MOTUL ile uzun süreli bir ilişkimiz var ve MOTUL, ürünlerinin kalitesini ve performansını tekrar tekrar kanıtladı. Bu sebeple kendileriyle bu yıl MXGP’de yakın bir şekilde çalışmak için can atıyoruz. MOTUL ile anlaşmamız 2015 CRF motorlarının yeni logosunun çıkışına denk geliyor ve MOTUL markaları hem takımımızın imajı hem de mühendislik hassasiyetimiz ve başarma azmimiz ile mükemmel derecede uyumlu” diye ekledi.

28 Şubat’ta Katar’da başlayan ve 18 etaptan oluşan 2015 MXGP, 27 Eylül’de Fransa’da sonlanacak.

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

AMA Supercross ve LucasOil Motocross Şampiyonu RyanVillopoto 2015 için MXGP’de!

ATV Şampiyonası Kadına Şiddete Hayır Sloganıyla Başladı

REKLAM