in

Motul ve Suzuki, 30 Yıllık MotoGP İş Birliğini Kutladı!

Yazar: Motoron

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticilerinden Motul ve performanslı modelleri ile sektörün uzman markalarından Suzuki, MotoGP İş Birliğini kutladı.

Birçok motosiklet üreticisi başarıya giden yolda uzmanlık ve deneyim kazanmak için çözüm ortaklarıyla birlikte çalışır. Ancak Motul ile Suzuki arasındaki MotoGP ™ işbirliğinin gücüne sahip olabilen az sayıda çözüm ortağı vardır.
Motul ve Suzuki, 30 Yıllık MotoGP İş Birliğini Kutladı! 1. İçerik Fotoğrafı30 yıllık dostluk, uyum ve başarı!Modern çağa damgasını vuran Motul ile Suzuki iş birliği; 1974’ de Suzuki’nin RG500 modeli ile MotoGP’ de (o zamanlar 500cc Grand Prix Dünya Şampiyonası olarak koşulmaktaydı) yağ desteğini Motul’dan alması ile başladı. 1993 yılında Kevin Schwantz ve 2000 yılında Kenny Roberts Jr ile birlikte iki dünya şampiyonluğunu kazanmanın yanı sıra, en son 2016’da Maverick Viñales ile olmak üzere Suzuki motosikletleri Motul ile 39’u aşkın zafer kazandı.
Motul ve Suzuki, 30 Yıllık MotoGP İş Birliğini Kutladı! 2. İçerik Fotoğrafı
Son 30 yıldır Suzuki mühendisleri ile birlikte çalışan Motul’un teknik uzmanları, yoğun Ar-Ge çalışmaları ile en zorlu koşullar için ürünlerini geliştiriyorlar. Suzuki’nin MotoGP motorlarında kullanılmak üzere Motul tarafından geliştirilmiş madeni yağlar ve motor sıvıları iki tekerlekli rekabette üst seviyede yaşanan zorlu koşullara ve mekanik engellere çözüm oluyor. Bu 30 yıllık işbirliği, Suzuki MotoGP ekibinin de kullandığı yarış odaklı ürün yelpazesi olan Motul’s Factory Line’ın geliştirilmesinde yardımcı oldu.
Motul ve Suzuki, 30 Yıllık MotoGP İş Birliğini Kutladı! 3. İçerik Fotoğrafı
Suzuki MotoGP takımının en son yarış motoru olan GSX-RR, bu yıl Grand Prix galibi genç İspanyol Andrea Iannone ve eski bir Moto2 yarışmacısı olan yılın acemi pilotu Alex Rins’in ellerinde!
Motul ve Suzuki, 30 Yıllık MotoGP İş Birliğini Kutladı! 4. İçerik Fotoğrafı
Motul için MotoGP, motosiklet dünyasının en rekabetçi ortamında yeni ürünlerini geliştirmek ve yenilemek için yaşayan bir laboratuvar demek. Bu ürünler Dünya çapında 90’dan fazla ülkede motosiklet severlerin kullanımına sunulmaktadır. Motul ve Suzuki bu yıldönümünü Japonya’da 2017 Motul MotoGP yarışında kutladı. 
Motul’un Yönetim Kurulu Başkanı Herve Amelot bu iş birliği ile ilgili şöyle konuştu; “Dünyanın en iyi motosiklet üreticilerinden Suzuki ile Motul arasındaki bu muazzam başarılı işbirliğinden gurur duyuyoruz. 30 yıllık birliktelik boyunca elde edilen birçok sportif başarının yanı sıra, teknoloji, iletişim ve vizyon anlamında önemli işlere imza attık. Önümüzdeki yıllarda işbirliğimizin devamının artarak genişlemesini diliyoruz.” 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yamaha XSR900 Ödüle Doymuyor!

Peugeot’dan Birbirinden Renkli Scooterlar!

REKLAM