Mugello'daki İtalyan GP'sine Özel Rossi'nin Yeni AGV Kaskı!

MotoGP Yazar: Alper Baycan

Mugello'daki İtalyan GP'sine Özel Rossi'nin Yeni AGV Kaskı!

Movistar Yamaha MotoGP'nin yıldız pilotu Valentino Rossi’nin, evi Mugello’daki yarış için tasarlanmış özel seri AGV kaskı, gözleri kamaştırdı.

Mugello'daki İtalyan GP'sine Özel Rossi'nin Yeni AGV Kaskı! 1. İçerik Fotoğrafı

İtalyan Grand Prix’i için özel olarak yapılan futbol temalı kask, arkadaşı olan İtalyan efsanesi Francesco Totti’yi onurlandırmak üzere çıkarılmış.
Mugello'daki İtalyan GP'sine Özel Rossi'nin Yeni AGV Kaskı! 2. İçerik Fotoğrafı


Mugello'daki İtalyan GP'sine Özel Rossi'nin Yeni AGV Kaskı! 3. İçerik Fotoğrafı

Mugello'daki İtalyan GP'sine Özel Rossi'nin Yeni AGV Kaskı! 4. İçerik Fotoğrafı
Bununla birlikte Rossi, 46 ve 69 logolarını birleştirerek AGV kaskın çıkıntılı çene kısımlarına koydurarak eski takım arkadaşı ve yakın zaman önce bisikletle geçirdiği kaza sonrası hayata gözlerini yuman dostu Nicky Hayden'in anısını da devam ettirmeyi amaçlamış.  

Mugello'daki İtalyan GP'sine Özel Rossi'nin Yeni AGV Kaskı! 5. İçerik Fotoğrafı

Mugello'daki İtalyan GP'sine Özel Rossi'nin Yeni AGV Kaskı! 6. İçerik Fotoğrafı

Mugello'daki İtalyan GP'sine Özel Rossi'nin Yeni AGV Kaskı! 7. İçerik Fotoğrafı
Rossi, Mugello’daki ilk gün geçen hafta geçirdiği motocross kazasının yaralarını sarmaya çalıştığından zor bir ilk gün geçirmişti. Serbest antrenman sırasında kol ağrısı ve nefes alma zorluğundan şikayet eden dokuz kez Dünya Şampiyonluğuna sahip yıldız pilot, hafta sonu boyunca iyileşeceğine güveni tamdı. 

Yarıştan sonra açıklamada bulunan Doktor, şunları söyledi: “Pek çok takipçimin önünde yarışmak bana bir armağan oldu. Bugünkü yarışın, benim için her zamankinden daha zor olacağını biliyordum. Motosiklet üzerindeyken, iyi sürdüm ve ağrım yoktu fakat biraz mücadele ediyordum ve 23 turun uzun ve zor olacağını biliyordum. Elimden gelenin en iyisini denedim, mükemmel bir başlangıç yaptım ve birkaç turu lider götürdüm. Fakat tam olarak istediğim gibi süremedim. Sonunda öndeki pilotlara yakın kalmaya çalıştım fakat Danilo’ya saldırmaya gücüm yoktu.”

Mugello'daki İtalyan GP'sine Özel Rossi'nin Yeni AGV Kaskı! 8. İçerik Fotoğrafı

Mugello'daki İtalyan GP'sine Özel Rossi'nin Yeni AGV Kaskı! 9. İçerik Fotoğrafı
Rossi, sözlerine devam etti: “Bugün podyumda olmayı çok istemiştim fakat yapabileceğim hiçbir şey yoktu. Mugello’da podyumda olamamam biraz haya kırıklığı oldu. Fakat birkaç gün önce nerede olduğumu düşününce ve zor duruma göğüs gerince, herşeyi hesaba katınca olumlu bir haftasonu oldu. Burda olmak ve pek çok sevenimin önünde sürmek bir “armağan”. Bir diğer önemli yarış Katalonya’dan önce sadece birkaç günümüz var, bu yüzden iyileşmeye ve Barcelona’da mükemmel bir durumda olmaya çalışacağım.”

Mugello'daki İtalyan GP'sine Özel Rossi'nin Yeni AGV Kaskı! 10. İçerik Fotoğrafı
Bu arada Mugello’da Ducati’nin yıldızı Andrea Dovizioso’nun yarışı birincilikle bitirdiğini, ardından Movistar Yamaha MotoGP Takımı’ndan Maverick Vinales’in ikinci ve Octo Pramac Racing Takımı’ndan Danilo Petrucci’nin ise üçüncü olarak podyumu gören isimler olduğunu belirtelim. 

2017 MotoGP sezonunun bir sonraki ayağı olan Katalan Grand Prixi, Barcelona’da 9-11 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

YORUMLAR