Mugen Shinden Go Japonya'da Test Aşamasında Görüntülendi!

Pist Yazar: Ahmet TEZCAN

Mugen Shinden Go Japonya'da Test Aşamasında Görüntülendi!

Mugen'in Isle of Man TT'de kullanacağı elektrikli motosikleti Shinden Go, Japonya'da test aşamasındayken görüntülendi.

Isle of Man TT'ye halen 2 ay var fakat Team Mugen, TT Zero ile üçüncü kez kazanmak için hazır gibi görünüyor. Mugen'in 2016 motosikleti Shinden Go olarak adlandılmış; "go", Japonca'da "beş" anlamına gelse de elektrikli bir süperbike için çok uygun bir isim.


Birçok kişi Mugen'in Isle of Man TT'de 193 km'lik hız rekorunu kırmasını bekliyor; özellikle John McGuinness, 2015 yılında bu rekora 191 km/sa'lik hızıyla yaklaştıktan sonra.


Mugen Shinden Go Japonya'da Test Aşamasında Görüntülendi! 1. İçerik Fotoğrafı


Mugen Shinden Go, Hikaru Miyagi tarafından Japonya'da Tsukuba Pisti'nde (yukarıdaki görsel) ve Sodegaura Forest Raceway'de (aşağıdaki görsel) test aşamasında kameralara yakalandı.


Mugen Shinden Go Japonya'da Test Aşamasında Görüntülendi! 2. İçerik Fotoğrafı


Bu hafta sonu düzenlenecek olan Tokyo Motorcycle Show'a kadar Mugen Shinden Go hakkında detaylı bilgilere sahip olamayacağız fakat bazı dikkat çekici değişiklikleri fotoğraflardan görebiliyoruz.


Mugen Shinden Go Japonya'da Test Aşamasında Görüntülendi! 3. İçerik Fotoğrafı


Göze ilk çarpan değişiklik karbon fiber maşanın şekli; zira maşa daha "kutu"msu bir tasarıma büründürülmüş ve önceki modellere göre şasede daha yükseğe monte edilmiş. Ayrıca maşa daraltılmış gibi görünüyor ki bu sayede yaysız ağırlığı daha az olacaktır.


Kuyruk kısmı da oldukça temiz görünüyor ve motorun bataryasının güzelce gizlendiği fark edilebiliyor; Shinden Yon modelinde batarya bariz belli oluyordu. Şasede değişiklik olup olmadığı pek tabii ki görülemiyor fakat karenajın altında kritik değişiklikler yapıldığı tahmin ediliyor.

YORUMLAR