Mugen ve Honda’dan Dinazor Temalı Elektrikli Motosiklet!

Yeni Model Yazar: Can Deniz

Mugen ve Honda’dan Dinazor Temalı Elektrikli Motosiklet!

Başlıkta yer alan kelimelerin bir araya gelmesi oldukça şaşırtıcı bir durum gibi görünse de tamamen gerçek.

Japon Mugen firması ve Honda, güçlerini elektrikli bir motocrsoss yapımı amacında birleştirdi. Böylece T-Rex Dinazor’dan esinlenen bir motosiklet ortaya çıktı. 

Beş sene önce, Shinden elektrikli motosikletleri ile Isle of Man TT Zero’ya katılan ve son üç senedir galip gelen firma, şu anki teknolojiyi daha da geliştirmek amacıyla sıkı bir şekilde çalışarak sonunda yeni Elektrikli Motocross motosikleti E-REX’i duyurmuş oldu. 

Mugen ve Honda’dan Dinazor Temalı Elektrikli Motosiklet!  1. İçerik Fotoğrafı

Firma, E-REX prototipi 25-26 Mart 2017’de gerçekleşen 44. Tokyo Motosiklet Fuarı’nda Honda standında ortaya çıkardı. Motorda, Mugen Shiden gibi Showa süspansiyon ve Nissin fren parçaları gibi öğeler bulunuyor. Ayrıca konsept model olan E-REX’te karbon fiber fren diskleri de mevcut. 

Honda CRF 250’nin alüminyum kemikleri üzerine, tarihten gelen bir dinazorun havasını uyandırması amacıyla kurgulanmış E-REX, gerçek bir motosikletten çok daha fazlasını hissettiriyor. Sanki sadece dişleri eksik olan bir dinazor gibi…

Mugen ve Honda’dan Dinazor Temalı Elektrikli Motosiklet!  2. İçerik Fotoğrafı

Asıl soru, Mugen ve Honda’nın, buradan sonra neler planladıkları. Bir dinazorun iskelet yapısına benzer motor üretmek şu an için çok ütopik gibi görünse de, iki marka da elektrikli motocrsoss motosikletinin gelecek potansiyelini keşfedeceklerini açıklamış durumda.

YORUMLAR