MV Agusta’dan Bir Sürpriz!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

MV Agusta’dan Bir Sürpriz!

MV Agusta, Lewis Hamilton için sınırlı sayıda Dragster RR’ı resmi olarak duyurdu.

İtalyan marka MV Agusta, F1 dünya şampiyonu yarışçı Lewis Hamilton ile başarılı bir işbirliği sonucunda ortaya çıkan motosikleti tanıtan bir video ortaya çıkardı. Peki sonuç? Başarılı ve hoş bir isim, Lewis Hamilton Dragster RR. MV Agusta, daha önce de 1994’te 34 yaşında San Marino Grans Prix’inde hayatını kaybeden 3 kez F1 Dünya Şampiyonu olan Ayrton Senna anısına F4 1000cc Senna modelini çıkarmıştı.

MV Agusta, genellikle marka tarafından “cesur” olarak düşünülmüş bir motosiklet ardına düşmektense, tasarımlarıyla öne çıkan motosikletler yaratmaya özen göstermekte. Buna rağmen, MV Agusta Brutale Dragster 800 RR, bu sıfatla biliniyor ve oldukça cesur bir tasarıma sahip.


MV Agusta’dan Bir Sürpriz!  1. İçerik Fotoğrafı

 

Lewis Hamilton, aynı takım arkadaşı Nico Rosberg gibi Mercedes AMG takımının Formula 1 yıldız yarışçısı. 2008’de ve 2014’te F1 Dünya Şampiyonu olan İngiliz şampiyon yarışçının, bir motosiklet meraklısı ve özellikle de MV Agusta tarafından üretilen motosikletlere karşı farklı bir ilgisi olduğu biliniyor. Öyle ki Valentino Rossi, bu sene başlarında Hamilton’a kendi MotoGP motosikletini kullanmasını bile önermiş.

 

Şimdilerde Hamilton, MV Agusta ile sadece “cesur” olacağını varsaydığımız bahsi geçen sınırlı sayıda motosikleti üretmek için ortak bir çalışma içerisinde. Aslında 2014 senesinde Mercedes-AMG’nin, İtalyan MV Agusta’dan 30 milyon euro karşılığında yüzde 25 hisse almasıyla gerçekleşen anlaşma ile sağlanan ortaklık düşünüldüğünde, bu ortaklığı anlamamız daha da kolaylaşıyor.

 

Videoda gördüğümüz Lewis Hamilton Brutale 800 Dragster RR, standart RR’dan farklı olarak kırmızı lastik cantları, ayaklıklar ve motor gövdesi koruması ile dikkat çekiyor. MV Agusta’nın sitesinden 15 Ekim 2015 itibari ile yapılan açıklama şu şekilde: “MV Agusta’nın, Dragster RR modelimizin yeni versiyonunu piyasaya çıkarmak için Formula1 şampiyonu Lewis Hamilton ile birlikte çalıştığını duyurmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Lewis Hamilton, MV Agusta CRC Castiglioni Araştırma Merkezi (Castiglioni Research Center) tasarım takımı ile birlikte motosikletin teknik özelliklerinin ve performansının kendi istekleriyle mükemmel bir uyum içinde olması için yakın bir çalışmada bulundu.”


MV Agusta’dan Bir Sürpriz!  2. İçerik Fotoğrafı

 

Ayrıca MV Agusta’nın Başkanı ve CEO’su Giovanni Castiglioni de Lewis Hamilton gibi tutkulu ve hırslı bir yarışçı ile ortaklık içinde bulunduklarından dolayı gurur duyduğunu belirtti. Bu haberin dünyanın her yerindeki MV Agusta takipçileri ve sevenleri için harika bir haber olduğundan bahsetti.

 

Şimdilik motosiklet hakkındaki bilgiler video ile sınırlı kalıyor, o halde izleyelim:

YORUMLAR