MV Agusta’dan Farklı bir Custom Model Motul Onirika!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

MV Agusta’dan Farklı bir Custom Model Motul Onirika!

2016 Moto Bike Expo Verona’dan lezzetli yeni bir tat daha, Motul Onirika 2853…

İtalyan MV Agusta Brutale 800’e dayanan farklı bir bakış açısı. İtalyan firma tarafından bu iş için ünlü araba ve motosiklet yağ üreticisi Motul görevlendirilmiş. Motul Onirika 2853, Officine GPDesign’ da (Custom Bike Tasarım Sistemi) Luca Pozzato tarafından geliştirilip tasarlandı.


MV Agusta’dan Farklı bir Custom Model Motul Onirika!  1. İçerik Fotoğrafı


Şirketin 1853’te kurulmasından sonra aradan geçen 1000 yıllık sürede şirketin gelecekteki siluetine göndermeymiş hissi veren “Onirika 2853” ismi aslında biraz da deşifre edici olmuş.

 

Elimizdeki modele geri dönecek olursak, şasisi ve arka masası ile uyumlu olan alımlı model Brutale’in 798cc ve 3 silindirli motora sahip olduğu görülüyor. Pozzato’nun, MV Agusta’nın Varese, İtalya’daki fabrikasından çıkan dizayn olarak daha sert ve soğuk duran Roadster’ı, daha cana yakın ve stil sahibi bir tasarıma dönüştürdüğü görülüyor. Metal selesi, diske benzeyen lastikleri, daha cesur ve daha endüstriyel bir dizayn ortaya çıkarmış. Benzer şekilde yakıt deposu ve kuyruk kısmı da, konseptte kente ait olduğunu hissettiren bir hava ve siyah beyaz bir sanat tasarımını ön plana çıkarmış.


MV Agusta’dan Farklı bir Custom Model Motul Onirika!  2. İçerik Fotoğrafı


Spor ve çekici Brutale’in yuvarlak farı, motosikletin öndeki iki küçük kutu gibi görünen üniteden oluşuyor. Ayrıca bu çalışmanın belki de en vurgulu kısmı, motosikletin kara sevdalı koyu tonları ile depodaki kırmızı “Motul” logosu olsa gerek.

 

Sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı durumdaki çocuklara yardım amacı üstlenmiş olan kar amacı gütmeyen Vakıf Motul Corazon için para toplanması amacıyla bu ilginç tasarımın, bu sene sonlarına doğru açık arttırmaya çıkması bekleniyor.

YORUMLAR