MV Agusta, Dragster'dan Sonra Brutale 800 RR'ı Da Görücüye Çıkardı!

Yeni Model Yazar: Moe

MV Agusta, Dragster'dan Sonra Brutale 800 RR'ı Da Görücüye Çıkardı!

Kasım ayının ilk haftasında Milano'da gerçekleştirilecek olan EICMA motosiklet fuarı öncesi, MV Agusta iki yeni modelini gözler önüne serdi... 800 Dragster RR'ın kardeşi olacak olan modelin ayrıntıları şu şekilde...

Kısa bir süre önce MV Agusta, Dragster 800 modelinin son teknoloji ile donatılmış versiyonu olan Dragster RR'ı tanıtmıştı, ilgili haberimiz için bakınız: MV Agusta Dragster RR Yüzünü Gösterdi!

 

Şimdi de Varese'li İtalyan firma, Brutale 800'ün bir üst versiyonu olarak Brutale 800 RR'ı 21 Ekim itibariyle gözler önüne serdi... Bu motosiklette de, kardeşi Dragster RR'da olduğu gibi; 13,000 devirde 140 beygirlik güç ve 10,100 devirde 86 Nm'lik maksimum tork üreten, 798cc hacmindeki 3 silindirli bir motor bloğu kullanılmış. 3 yerine 6 enjektörün kullanıldığı bu motor bloğunun, Brutale 800'den 15 beygir daha güçlü olduğunu hatırlatmakta fayda var...

 

MV Agusta, Dragster'dan Sonra Brutale 800 RR'ı Da Görücüye Çıkardı! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Ayrıca yeni Brutale RR'da, MV Agusta'nın "MVICS 2.0" adını verdiği yeni bir elektronik paketi de bulunuyor. Bu yeni paketin eski MVICS paketinden farkı ise, vitesi "hem yükseltirken, hem de düşürürken" kullanılabiliyor olan yeni quickshifter sistemi olarak duyuruldu... Yani bu yeni quickshifter ile, bir fabrika takımı MotoGP sürücüsü gibi (çalışma prensipleri tamamen farklı olsa da) debriyaj kullanmadan, hızlı bir şekilde vites yükseltip düşürebileceksiniz!

 

MV Agusta, Dragster'dan Sonra Brutale 800 RR'ı Da Görücüye Çıkardı! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Ters teleskopik ayarlanabilir Marzocchi ön amortisörlere, Sachs ayarlanabilir arka amortisöre ve standart olarak Bosch-ABS ile donatılmış Brembo fren sistemlerinin sahip olan Brutale 800 RR'ın fiyatı Avrupa pazarı için 13,980€ olarak duyuruldu.

 

Brutale RR, kardeşi Dragster RR gibi ilk kez  EICMA fuarında motosiklet severler ile buluşacak...

 


MV Agusta, Dragster'dan Sonra Brutale 800 RR'ı Da Görücüye Çıkardı! 3. İçerik Fotoğrafı
MV Agusta, Dragster'dan Sonra Brutale 800 RR'ı Da Görücüye Çıkardı! 4. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR