MV Agusta Reparto Corse'den yeni pilotları!

WSBK Yazar: Teoman Cem Katoğlu

MV Agusta Reparto Corse'den yeni pilotları!

MV Agusta Reparto Corse – Yakhnich Motorsport, 2014 için yer alacak sürücülerini duyurdu.

Vladimir Leonov, Yakhnich takımı ile geçirdiği 2 yıl World Supersport’un ardından doğrulandı. Rus sürücü iki pol pozisyonu ve bir damalı bayrak ile serilerde ilham verici bir sezon geçirdi.

Leonov’a katılacak bir diğer sürücü ise Superbike’ta bir yıl geçirdikten sonra World Supersport’a dönüş yapan Jules Cluzel olacak. Fransız sürücü’nün hedefi, 2012’de ikinci olduğu serilerden sonra, birinciliğe oynamak.
 
Eni FIM Superbike Dünya Şampiyonası’nda F4 RR ile yarışması için seçilen sürücü ise Claudio Corti. Genç İtalyan, motosiklet yarışlarında, özellikle son yıllarda MotoGP – CRT sınıfı yarışlarıyla daha da kendini geliştirmiş, oldukça fazla tecrübeli bir isim.
 
Takım, şu an diğer WSS ve WSBK takımları ile birlikte İspanya-Jerez pistinde iki günlük bir testten geçmekte.
 
Sürücüler sırası ile şu açıklamalarda bulundular;
 
Claudio Corti:
“Teklifi ilk aldığım zaman neyi seçeceğime dair zerre şüphem yoktu. Yarış Lideri olmak için resmen geri dönüş yapmış olan, MV Agusta gibi güçlü bir markayı temsil edeceğim için onur duyuyorum. Fakat aynı zamanda omuzlarımda büyük bir sorumluluk taşıdığımı hissediyorum. İlk WSBK’de yapacak oldukça fazla işimiz olmasına rağmen, birlikte daha yüksek hedeflere ulaşmak adına, takıma yapabildiğimin en iyisini yapmaya ve tecrübelerimi paylaşmaya hazırım”
 
Vladimir Leonov:
“World Supersport’ta ki iki yıllık tecrübenin ardından, podyum için savaşmak adına ne gerekiyorsa sahip olduğumu hissediyorum. Sürecek yeni bir motosiklet var ama takım aynı ve eminim ki MV Agusta F3’ün çok büyük bir potansiyeli var. Hedefimiz, sezona en iyi şekilde başlamak ve değişmeksizin en önde olmak.”
 
Jules Cluzel:
“Bu benim için 2012’de kıl payı kaçırdığım ünvanı kazanma şansı. Şu an büyük bir projenin, ünvan kazanmış takımı ve son derece rekabetçi bir motosiklet olan F3 ile bir parçasıyım.“

YORUMLAR