in

MV Agusta Satışları 2015’te Yaklaşık %30 Arttı!

MV Agusta, yurt dışı pazarlarındaki satış artışı sebebiyle toplam satışlarının %30 civarında arttığını rapor etti. İtalyan üretici, 2015 yılında 9,000 adet motosiklet sattı.

MV Agusta, 2015 yılında satışlarının %30 civarında arttığını rapor etti; İtalyan üretici, yıllardır süre gelen büyümesini devam ettirmekte.

 

Dünya çapında yaklaşık 9,000 adet motosiklet satan MV Agusta; İngiltere’de %140, İspanya’da %54, Almanya’da %26 ve Fransa’da %20’lik artış ile İtalya dışındaki en büyük satış artışını yakaladı.

 

MV Agusta’nın satışları ayrıca ABD’de %50 oranında arttı fakat ilginçtir ki satışlar 2014 yılına oranla İtalya’da %0.1 oranında düşüş yaşadı.

 

İtalyan üreticinin belirttiğine göre MV Agusta’nın geliri 2015 yılında yaklaşık %30 oranında arttı. Ayrıca kâr marjının %40’tan yüksek olduğunu rapor ettikleri de söylenmekte ki bunu sağlayan şey de öncelikle Turismo Veloce ve Dragster RR gibi modeller.

 

MV Agusta CEO’su Giovanni Castiglioni: “2015, MV Agusta için çok önemli bir yıl oldu. Turismo Veloce ile, tamamen yeni bir ebat ve heyecan verici gezinti deneyimi ile kendini rakiplerinden farklı kılan ve  ilk MV Agusta Touring’i yarattık.”

 

“Bu görüş, MV Agusta’yı diğer üreticilerden ayıran şey. Bu model, satış artışlarının, kâr marjlarının ve gelirlerin artmaya devam etmesi için önemli bir faktör oldu. Hisse sahibi partnerimiz Mercedes-AMG ile yapılan satışın ve pazarlama aktivitelerinin ilk yılından çok memnunum. MV Agusta ve Mercedes AMG; tutku, performans, adrenalin ve aynı gerçek değerleri paylaşmanın saf bir örneği.”

 

“2016, satış hacmi ve imajının en önemli modeli olan yeğyeni Brutale 800’ün tanıtılması ile pozitif başladı. Modelin basın lansmanı, 2016 Ocak ayında gerçekleşecek. Orijinal Brutale’in üretilmesinden 15 yıl sonra, toplam satışlar 30,000’in üzerine ulaştı. Yepyeni Brutale 800, bugüne kadar geliştirilmiş en güzel Brutale.”

 

Tüm bu rakamlar, MV Agusta’nın 20,000 adetlik satış hedefinin, İtalya dışındaki ve özellikle Avrupa dışındaki pazarlardaki büyüme ile gerçekleşeceğini gösteriyor.

 

Ancak MV Agusta’nın açıkladığı rakamlar, daha önce iddia ettikleri 12,000 adetlik satışın %25 oranında gerisinde kalmış.

 

İtalyan üretici, EICMA fuarına tamamen yeni bir model getiremedi ki bu gerçekleşseydi sonraki yılın büyümesini etkileyebilirdi. MV Agusta Turismo Veloce, 2016 yılının başında ABD’ye gelecek, bu sayede MV Agusta’nın küresel satışları 2016 yılında artabilir.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2015 Yamaha YZF-R1’ler Geri Çağrılıyor!

Amerika’dan Kadın Sürücü Rekoru!

REKLAM