MV Agusta ve Zagato’dan Sürpriz Video!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

MV Agusta ve Zagato’dan Sürpriz Video!

Ağustos 2016’nın başında egzotik İtalyan MV Agusta ve efsanevi otomobil tasarım ustası Zagato’nun bir ortaklıkta bulunacağı haberleri, büyük bir şaşkınlıkla karşılanmıştı.

Son zamanlarda yeni bir model çıkarmadan önce “Bilmece” gibi videolar paylaşmak epey bir moda oldu. Şimdi de sırada MV Agusta ve Zagato’nun birlikteliğinin meyvesinin videosu var. 50 saniyelik videoda pek fazla detay verilmese de motosikletin temelinin, sıralı 4 silindirli F4 olabileceği düşünülebiliyor.


MV Agusta ve Zagato’dan Sürpriz Video!  1. İçerik Fotoğrafı


MV Agusta ve Zagato’nun çıkardıkları ilk resim ile ilgili haberimizi sizlerle daha önce paylaşmıştık: http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/mv-agusta-ve-zagato-dan-yeni-bir-model-mi-geliyor-3143 . Şimdi de gizemli mi gizemli bir video ortaya çıktı. 50 saniye süren bu video boyunca bir ışık huzmesi, detayları gizlemek için ve merak uyandırmak için bir anlığına aydınlanıp karanlığa bürünüyor. Bununla beraber bir yandan da bazı önemli parçaları yakalamaya çalışıyoruz.


MV Agusta ve Zagato’dan Sürpriz Video!  2. İçerik Fotoğrafı


Söylentileri de doğrularcasına, sıralı 4 silindirli MV Agusta F4’e çok benzeyen şasi şekli dikkatli bakıldığında bu modelin temelini oluşturuyor gibi duruyor. Fakat yine de Zagato’nun sihirli dokunuşları ile baz motosikletten çok farklı olacağa benziyor. Belki de bir Retro dizayna modern yaklaşımla yepyeni bir tasarım giydirilecek olabilir hem de fütürist detaylarla. Kuyruk bölümünün spor modeller F3 ve F4’ten daha kısa olduğu fark ediliyor, belki de Brutale ve Brutale Dragster’de görmeye alışkın olduğumuz bir kuyruk tasarımı görebiliriz.


MV Agusta ve Zagato’dan Sürpriz Video!  3. İçerik Fotoğrafı


Sır gibi videoda MV ve Z harfleri net olarak görünüyor. Videonun sonunda çok kısa bir an “Beauty Beast” yani “Güzel Canavar” deyimlerini görüyoruz. Bakalım 4 Eylül 2016’de bu Güzel Canavar’ın gizli kimliği hangi model adıyla açıklanacak? İki İtalyan’ın birlikteliği neleri kapsayacak? Bekleyip göreceğiz…

  

MV Agusta ve Zagato'nun yeni modelinin gizemli videosu için: 

YORUMLAR