MV Agusta’ya 4 Silindirli Yeni Motor

Sektörel Yazar: Vaquero

MV Agusta’ya 4 Silindirli Yeni Motor

İtalyan firma 2018 yılı için yeni bir dört silindirli motor geliştireceklerini duyurdu.

Mercedes AMG’nin bünyesindeyken daha güçlenen MV, motosikletlerine güç verecek yeni bir dört silindirli motor ile karşımıza çıkacak. Özellikle Euro 4 emisyon kısıtlamaları gereği pek çok marka yeni şartlara uyum sağlamak adına mevcut güç üniteleri üzerinde revizyona gitmek ya da yepyeni bir tasarım geliştirme arasında seçim yapmak zorunda kalıyor. MV Agusta ise bu konuda yeniden masaya oturup temiz bir sayfa üzerinde yeni bir motor üretme yolunu seçti.


Markanın yarışçısı F4, 200 beygirlik ikonik güç sınırını geçebilen ilk motosikletlerden biri olmasına rağmen aradan geçen süre içerisinde potansiyelinin tamamına erişti ve kızışan rekabet ile onun kadar güçlenen rakipleriyle arasındaki farkın kapanmasına engel olmadı.


MV Agusta CEO’su Giovanni Castiglioni yeni bir 1200cc’lik Brutale planladıklarının haberini vermesinin ardından motosikletin bu yeni dört silindirli motordan güç alabilecek olduğunu da belirtti. Elbette markanın yalnızca Brutale’yi değil, Dragter, Rivale ve Turismo Veloce gibi diğer modellerini de aynı motorla destekleyeceğini beklemek hata olmaz.MV Agusta’ya 4 Silindirli Yeni Motor 1. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR