Nazım Aguş Avrupa Turunda

Pist Yazar: Motoron

Nazım Aguş Avrupa Turunda

Türk yarışçı Nazım Aguş Bekir Cesur ve Agah Orman desteği ile Avrupa mücadelesinde!

Yamaha R6 Cup Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden Nazım Aguş Bekir Cesur ve Agah Orman'ın kişisel desteği ile Avrupa'da yarışlara katılmak üzere1 aylık yarış-antrenman turuna çıktı.

 

Almanya'da düzenlenen Yamaha R6 Cup Şampiyonası'nda mücadele eden ancak 5. Ayak yarışına maddi sıkıntı nedeniyle katılamayan genç yarışçı Nazım Aguş, geçtiğimiz sezon Türkiye Pist Şampiyonası'nda mücadele eden AWARE Racing Takım'ının sahibi Bekir Cesur'un ve Agah Orman'ın kişisel destekleri ile Yamaha R6 Cup, Alpe Adria ve bazı özel yerel yarışlarda yeralmak üzere 1 aylık tura çıktı. 

 

Profesyonel olarak yarışmaya başladığı henüz 2. senesinde Yamaha R6 Cup Şampiyonası'na dahil olan ve gösterdiği hızlı gelişim nedeniyle organizasyondan "En hızlı gelişen yarışçı" unvanını alan genç pilot, yarış masraflarını karşılayamadığı için Şampiyonada Almanya'nın Schleiz Pisti'nde düzenlenen 5. ayak yarışına katılamamıştı. 

 

Görüştüğümüz Nazım Aguş: "Yarışmayı çok seviyorum. Yarışlar iyi gidiyor, sürekli gelişiyorum ve hızlanıyorum. Fakat ailemin maddi durumu artık beni daha fazla yarıştıracak düzeyde değil. Motorumuz var ama çoğu zaman lastik ve konaklama sıkıntısı oluyor. Bir takım lastik 1000-1300 lira. Her yarışta en az 2 takım lastik gidiyor. O nedeniyle sıkıntı çekiyoruz. Şimdi Bekir abi ve Agah abinin yardımlarıyla küçük bir tura çıkıyoruz. Bir yarış için gidip gelmek yerine tanıdıklarımızın yanında kalıp bir sonraki hafta olan yarışları bekliycez. Güzel sonuçlarla Türkiye'ye dönmek istiyorum. Bana destek olan bekir Cesur ve Agah Orman'a çok teşekkür ederim." dedi.
 

 

Nazım Aguş Avrupa Turunda 1. İçerik Fotoğrafı

 

Nazım Aguş Avrupa Turunda 2. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR