Neden BMW?

Çeşitli Yazar: Pervin Ozulu

Neden BMW?

Neden BMW? Neden Adventure? Bir gezgin ruhlu sürücü neden bir BMW, hatta bir Adventure ister? Neden en zorlu geziler için tüm dünyada en çok tercih edilen motor o olur?

Bu soruyu ne zaman sorsam bitmeyen zevkli ve farklı görüşlü sohbetler başlar.Özellikle birbirinden farklı tarz ve tutkulu sürücüler arasında bu konu olunca sohbetin rengi ve harareti sayısız kitaplar yazdırır. Sonuçta beklentilerimiz ve yaşam tarzımız, stilimiz ve koşullar motor seçimimizi belirler ve dolaysıyla daima farklı fikirler ve görüşler vardır.Böyle sohbetlerde tek ricam, birbirimizin motorlarına saygı duymak ve kimseyi rencide etmemek. Herkesin kendi motoru onun için en güzel ve en iyi olanıdır, kendi motorumuzun hayranıyızdır. O en kıymetlimizdir ve ne tarz kullanıyorsak kullanalım bizim için en ideal motor o olur, kimseye laf da söyletmeyiz.


Neden BMW?   1. İçerik Fotoğrafı


Bir akşam bir gezimden dönerken harika bir gün batımı eşliğinde yoldaydım. Bu manzarayı tamamlayan ve hiç beklemediğim bir tesadüf ile muhteşem ötesi bir görüntüyü yakalamıştım o akşam.


Neden BMW?   2. İçerik Fotoğrafı


Şehir dışındaydım, etrafta hiçbir bina yoktu, yol gün batımına doğru ilerliyordu. Çevremde düzlük alanlar, tarlalar ve yaprakları dökülmüş tek tük ağaçlar vardı sadece. Güneşin kızarıklığı gökyüzünün alt kısımlar daydı ve çevremi sarmıştı, gökyüzünün üst bölümü hala masmaviydi.Alçak uçuş yapan bir kuş sürüsü üzerimden geçti, binlercesine. Sağımdan soluma doğru akıp gidiyorlardı, göç ediyorlardı.


Neden BMW?   3. İçerik Fotoğrafı

 

Fakat bu manzara ne kadar güzelse de göz zevkimi tam doruklara çıkartan başka bir tesadüf daha vardı.

 

Bu tesadüfün adı “BMW Adventure”.

 

Birden önümde belirledi, silüetinden onun O olduğunu hemen anladım, tüm çantalarını takmıştı, uzun yolun yolcusuydu, gezginlik ve macera kokusu geliyordu burnuma. O manzaranın içinde, önümdeki yol üzerinde o endam öyle güzel geldi ki gözüme, o manzaranın içine tam isabet gibi cuk diye oturmuştu.


Seyir saatim başlamış gibi hissettim.


Neden BMW?   4. İçerik Fotoğrafı

 

Onun gezmiş olduğu uzun yolları düşünmek ve geçtiği zorlu toprak yolları görür gibi oldum. Çamurun olduğu ve derelerin aktığı yolları aşmıştır o. Doğanın içinden her şeyi yaşayarak sürüş yaptığını düşünmek beni çok heyecanlandırmıştı.


Neden BMW?   5. İçerik Fotoğrafı


Neden BMW?   6. İçerik Fotoğrafı


O motor her yolun motorudur, ancak herkes hakkıyla süremez.Arazide gitmiyor diyen arkadaşlar oldu, halbuki dengesi iri yapısına karşılık ve heybetine rağmen kıvraklığı ile hayranlık uyandırıyor bence. Müthiş manevra kabiliyeti var, torku anlatmaya gerek bile yok. Yaşayan bilir diyorum sadece.Yurtdışında sırf Adventure nin kullanımı için eğitimi veriliyor, çok özel bir motordur o. Eğitimde onu hakkıyla nasıl kullanılır onu gösteriyorlar. O sadece marşa bas ve git bir motor değil, o çok daha fazlasını ister ve fazlasıyla da karşılığını verir.


Neden BMW?   7. İçerik Fotoğrafı

 


O akşam eve dönüşümde ADV’nin manzarayla bütünleşmesini uzaktan izlemek için mesafemi korudum.Bu motor o tarif ettiğim gün batımı manzarasının tam içindeydi, hiç bu kadar güzel bir görüntüye şahit olmamıştım. Kuş sürüsü üzerinden geçiyordu, gökyüzünün alt kısımları kıpkırmızıydı ve alttan bulutlara yansıyordu. Bulutların üzeri masmaviydi, yol ince ve uzundu ve 3 boyutlu bir görüntü oluşturmuştu. O heybetli Adventure’nin silüeti unutulacak cinsten değildi, o dev güçlü motor doğanın güzelliğini tümüyle tamamlamıştı, bana da seyretmesi kalmıştı.Neden BMW?   8. İçerik Fotoğrafı

 

Zorlu parkurlarda güç ve tork çok önemlidir, ayrıca bir de konfor, sağlamlık ve güven duygusu varsa daha paşa gönül ne ister ki.Doğa kanunudur, güçlü olan kazanır.Ayrıca BMW ile tek beden olabiliyor insan, özüyle bütünleşebiliyorsunuz. Kullandım, denedim ve tam anlamıyla hayran kaldım. BMW yi yaşadığım için gönül rahatlığı ile söyleyebiliyorum bunları ve insan vücudu ile olan uyumu çok etkileyici, her çeşit yollara gönül rahatlığı ve keyifle hakim olabiliyorsunuz.


Neden BMW?   9. İçerik Fotoğrafı


Bu soru hep vardı ve sorulmaya devam edecek...Neden BMW? Evet, neden?Onunla dünyayı gezmek istersiniz, yollarda çamurlanmak istersiniz, dere tepe çakıl çamur düz gidersiniz, onunla macera yaşamaya yola çıkarsınız… Size macera ruhu aşılar, dayanıklı olmayı pekiştirir ve hayatınıza cesaret verir.Onunla iyi günde ve kötü günde hep birlikte olmak istersiniz ve olursunuz.Bütün hepsi neden olarak yetmiyorsa, henüz daha bilim adamları bile ne tutkunun ne de sevdanın nedenini açıklayabilmış değiller ...

 

Neden BMW?   10. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR