Nicky Hayden 2016 Yılında Honda'nın WSBK Takımında Yarışacak

WSBK Yazar: Alişan Fidan

Nicky Hayden 2016 Yılında Honda'nın WSBK Takımında Yarışacak

Honda fabrika takımı yaptığı açıklamada 2016 yılında WSBK'da yarışacakları isimleri açıkladı.

Nicky Hayden 2016 Yılında Honda'nın WSBK Takımında Yarışacak


Nicky Hayden’in yarış kariyeri nihayet netleşti. Honda fabrika takımı yaptığı açıklamada 2016 yılında yarışacakları pilotlarını Michael van der Mark ile  Nicky Hayden olarak açıkladı.

 

MotoGP’de yarışabilme opsiyonu artık görünmeyen Hayden, hayranlarının beklediği bir hareket yaparak World Superbike Şampiyonasında yarışmaya karar verdi.  Bunu yaparak tarihteki hem MotoGP hem de World Superbike Şampiyonası’nı kazanmış ilk ve tek sürücü olmak için önümüzdeki senelerde bu seride mücadele verecek..Hayden çıkan haberlerle ilgili şu açıklamayı yaptı; “Benim Superbike için sonraki durağım Honda gibi gözüküyor. Çok heyecanlıyım! Çünkü kariyerimin çoğu başarısını Honda ile yakaladım. World Superbike Şampiyonası çocukken çok sıkı takip ettiğim bir şampiyonaydı ve çok fazla Amerikan pilot ilk sıralarda yarışıyordu. Çalışacak doğru takımı doğru zamanda bulduğuma inanıyorum. Bu hiç kolay olmayacak fakat öğrenebildiğim herşeyi öğrenmek ve pratiğe dökmek için motivasyonum tam. MotoGP kariyerim boyunca beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Çok güzel zamanlar geçirdik fakat şimdi önüme bakmalıyım ve farklı birşeyleri denemeliyim.” Dedi.


Nicky Hayden 2016 Yılında Honda'nın WSBK Takımında Yarışacak 1. İçerik Fotoğrafı

Hayden’in Honda ile yaptığı 2 yıllık anlaşmanın ardından çıkan dedikodulara göre iki tarafta eğer isterlerse 2016 yılının sonunda anlaşmalarını yenilememeyi seçebilirler. Hayden Honda CBR1000RR SP ile yarışacak. Honda’nın 2016 yılında yeni bir CBR üretmesi bekleniyor ve bu sayede Hayden’in WSBK şampiyonu olabilme ihtimali artabilir.


Honda, Hayden’in yarış kariyerinde çok büyük role sahip. Umut ediyoruz ki Japon üretici Hayden’e olan desteğini devam ettirecek ve onun ön saflarda yer alması için çalışacak.


Özet olarak, Amerikalı pilotun World Superbike Şampiyonası’na katılımıyla ABD içindeki izleyicilerin WSBK’ya olan ilgisinin artacağını düşünüyoruz. WSBK serisi özellikle ABD’de  izleyici kitlesi sayısı açısından çok zorluklar çekiyordu. Bu yüzden ABD’li pilotun gelişi çok önemli olabilir.

YORUMLAR