in

Ninja Efsanesi 30. Yılını Kutluyor.

Yazar: Batuhan Emrem

Kawasaki bu sene Ninja’ların 30. yılını kutlamaya hazırlanıyor.

Ninja ismi motosiklet dünyasında ikonlaşmış isimlerden birisidir. Hatta bu ismin Kawasaki’den bile daha çok tanındığı söylenebilir. Motosikletlerle samimi olmayan bir kişiye “Kawasaki’m var.” dediğinizde karşınızdaki nasıl bir motosikletiniz olduğunu anlayamazken “Ninja’m var” dediğinizde hemen hızlı bir spor motosiklet kullandığınızı anlar.

 

1984 senesinde ilk kez ortaya çıkışından beri geçen sürede hızlı ve güçlü spor motosiklet imajını koruyan ve bu tür motosikletler için bir ikon haline gelen Ninja, bu yıl 30. yılını kutluyor. Yıl içinde yapılacak etkinlikler ve sürprizler ile kutlanacak olan 30 yıllık süre için Kawasaki Motors Avrupa’dan Shigemi Tanaka: “Ninja, imaj ve performans konusunda her zaman inatla en iyi olmaya çalışmıştır. Başlangıç sınıfından WSBK şampiyonu azgın Ninja ZX-10R’ye kadar bütün modeller için, Kawasaki’yi marka olarak farklı kılan öz, Ninja ailesi üyelerinde görülebilmektedir. 2014 yılında Avrupa çapında eski ünlü modellerimizin izlerini ve yarışlarda elde edilen başarıların anılarını yeniden canlandırmayı umuyoruz. Eğer daha önce sahip olduysanız, şu anda sahipseniz veya Kawasaki ruhunu keşfetmeyi amaçlıyorsanız, Ninja 30 kutlamaları sizi hedef alıyor olacak.”

 

Kawasaki satış ve pazarlama direktörü Toshiaki Tani ise: “Geride bıraktığımız 30 yıl içerisinde Ninja yüksek performansın standartlarını belirledi. İlk Ninja, Gpz 900R 1984 yılında üretildi. Üstün Kawasaki teknolojisi ile yüksek performanslı motosiklet sınıfında yeni bir devir başlattı ve güç, yol tutuşu ve aerodinamik konularında dünya çapında bir referans noktası oldu. Bu zamandan beri Ninja, supersport motosikletler arasında son noktayı belirlemeye devam etti.” diyor.

 

 

İlginizi Çekebilir
Yeni Honda CBR 1000RR-R Modeli Geri Çağrılıyor

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2014 BMW F 700 GS için özel fiyat!

Honda ve Repsol 20. yıllarını kutluyor.

REKLAM