Norton'dan 1200cc'lik Superbike Geliyor!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Norton'dan 1200cc'lik Superbike Geliyor!

Yakın zamanda Birleşik Krallık'tan 4 Milyon Sterlin değerinde hibe fonu alan Norton, 1200cc'lik bir modeli pazara sokmayı planlıyor. İşte detaylar...

Norton Motorcycles, yakın bir zamanda Birleşik Krallık'tan 4 Milyon £ değerinde hibe fonu almıştı. Yeni bir tesis, daha çok iş imkanı ve yeni modeller oluşturmak amacıyla kullanılacak olan bu fon, Birleşik Krallık merkezli firma ve bu hibeden faydalanacak tedarikçileri için iyi bir haber.


Norton'dan 1200cc'lik Superbike Geliyor! 1. İçerik Fotoğrafı


Motosiklet severler için iyi haber ise, Norton'un Isle of Man TT'de yarışan "SG" modellerinden çok da farklı olmayan, 200 beygir gücünde 4 sübaplı motora sahip bir modeli pazara sokmayı planlıyor olması. İyi habere ek olarak bir İngiliz sitesi bu modelin çizimlerini edindi.


Norton'dan 1200cc'lik Superbike Geliyor! 2. İçerik Fotoğrafı


Norton'un Tasarım Başkanı Simon Skinner'ın söylediğine göre yeni superbike 1200cc'lik 4 sübaplı, 200 beygir gücünde bir motora sahip olacak. Norton'un yeni superbike'ı, 1285cc'lik V-İkiz motorlu Ducati 1299 Panigale ile kafa kafaya gidecek gibi gözüküyor, buna rağmen motosiklet herhangi bir superbike yarış sınıfı için onaylanmayacak.


Norton'dan 1200cc'lik Superbike Geliyor! 3. İçerik Fotoğrafı


Norton'un motoru, Ricardo Motorcycles tarafından geliştirilecek ve Aston Martin gibi İngiliz otomobil markalarından ve Norton'un da bulunduğu İngiliz F1 koridorundan da ipuçları alacak.


Norton'dan 1200cc'lik Superbike Geliyor! 4. İçerik Fotoğrafı


Norton'un planları arasında, segmenti yeniden düşüneceği söylenen 650cc'lik bir paralel-ikiz spor motosiklet bulunuyor. Ayrıca elektrikli bir model söylentisi de mevcut.

YORUMLAR