Norton Dominator Geri Dönüyor!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Norton Dominator Geri Dönüyor!

Norton, Domiracer modeli motosikletlerinin trafiğe çıkması uygun olan bir versiyonu için teklifler almaktaydı ki firmanın duyurusuna göre bu teklifler havada kalmayacak.

Haberimize dahil ettiğimiz resimlerin tamamı direkt olarak Norton'un tasarım departmanından geliyor ve bu sayede Dominator'un neye benzeyeceğini görme şansı buluyoruz. Şu anda ortaya konulmuş bir motosiklet yok ama çizimlerde görülen makinenin 2015'in ilk aylarında üretilmeye başlayacağını biliyoruz.Norton Dominator Geri Dönüyor! 1. İçerik Fotoğrafı


Yeni Norton Dominator, büyük bir başarı yakalayan ve sadece 50 tane üretilerek 25.000 euro'dan satılan Domiracer'dan ilham alınarak tasarlandı. Domiracer'ın, SVA mevzuatına uygun 50 adetlik özel serisi bir haftadan kısa bir sürede satılmıştı ve ikinci el fiyatları şu an 40.000 euro'ya kadar ulaşmış durumda. 

 

Dominator, trafiğe çıkması tamamen yasal olmayan Domiracer'ın bir seviye düşük modeli diyebiliriz. Domiracer'ın basit anlamda birçok teknik özelliğine sahip olan Dominator; onaylanmış dizaynıyla, Euro 3 ve gürültü yönetmenliklerine de uygun olarak trafiğe çıkması tamamen yasal bir motosiklet olacak.


Norton Dominator Geri Dönüyor! 2. İçerik Fotoğrafı


Norton şu anda sipariş defterlerini 2013 yılında sınırlı sayıda üretilen Domiracer'ı alma şansı yakalayamayan kişiler için açmış durumda. Siparişler açık olmasına rağmen üretim sürecinin ne zaman başlayacağı tam olarak bilinmemesiyle birlikte, tahminlere göre üretim 2015'in Şubat ayında başlayabilir.

 

Firmanın CEO'su Stuart Garner: "Domiracer bizim için tam anlamıyla başarı demek ve bunu yapmak zorundaydı. Domiracer'a gelen talepler inanılmaz derecede yüksekti ve her zaman sadece 50 tane ürettiğimizi söylememize rağmen insanlar ona sahip olmak için hala arıyorlar. Ayrıca ikinci el pazarında 40.000 euro'dan yüksek fiyatlara satılan Domiracer'lar da gördük.

 

"Dominator için de 50 tane SS versiyonu üretmek istiyoruz ve ardından Dominator adıyla standart üretime geçmeyi planlıyoruz. Domiracer'ı alma şansı yakalayamayan ve yeni modeli duyanlar da bize depozito ödemeye çalışmaktalar. Biz de onlara kesin üretim tarihini belirleyene kadar paralarını bir kenarda tutmalarını söylüyoruz."

 

Domiracer'dan ilham alınarak tasarlanan Dominator, indirimli fiyatının sebebi olarak Domiracer'ın bazı özelliklerinin değişmiş halini taşıyor. Ayrıca Norton, orijinal motosikleti yani Domiracer'ı satın alanların da ellerinde olan motosikletlerin değerini düşürmemek amacıyla yani Domiracer'ları özel kılan özellikleri korumak isterken trafiğe çıkması yasal olan bir motosiklet üretmekten de geri kalmıyor.

YORUMLAR