Nürburgring Alman Şirketi’ne Satıldı

Çeşitli Yazar: Moe

Nürburgring Alman Şirketi’ne Satıldı

Üç yıllık belirsizliğin ardından Nürburgring sonunda satıldı! Ve tahmin edildiği gibi Amerikan bir yatırım firmasına değil ,Alman bir gayrimenkul firmasına ,Capricorn Development şirketine satışı verildi.

Capricorn’un bu ikonik yarış pisti ve çevresindeki tesisler için 77 milyon € ödeyeceği,Düsseldorf merkezli şirketin pistin 1 Ocak 2015’te tam mülkiyetinin aldıktan sonra ise 25 milyon €’luk daha yatırım yapma sözü verdiği açıklandı.

Nürburgring pistinin finansal anlamda sağlam ellerde olmasının yanı sıra, motosiklet meraklılarını sevindirecek başka haber ise şüphesiz Capricorn’un pisti halka açıp ,işletmeyi tamamen motor sporlarına odaklanmış bir tesis haline getirmeyi planladığını duymak olacaktır.

Şirket ayrıca yaptığı basın açıklamasında İngiltere’deki Silverstone ve İspanya’daki Motorland Aragon’da olduğu gibi, Nürburgring’in yanına Teknoloji-Geliştirme parkı inşa etmeyi planlıyor. Böylece reklam şirketleri ve endüstrinin içindeki şirketleri bölgeye çekmek amaçlanıyor. Aslında bu proje ,yerel ekonomiye katkıda bulunmakla kalmayıp ; bu iş sektörü için çift taraflı bir spor ekonomisi alanı da yaratmış olacak.

Bu proje ve girişimlerin Capricorn şirketi için gerçekte neler getireceğini,ve yarış severlere nasıl yansıyacağını ise zamanla göreceğiz. Şimdilik; halka açık olan ,1969-71-73 F1 şampiyonu Sir John Young’un tabiriyle “Yeşil Cehennem” ,emin ellerde diyebiliriz.

Nürburgring Alman Şirketi’ne Satıldı 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR