O Bir Enduro Ustası, O Bir Maceraperest!

Gezi Yazar: Özlem Köseoğlu

O Bir Enduro Ustası, O Bir Maceraperest!

Volkan Cömert, çoğumuzun gıpta ile bakacağı bir iş ile uğraşıyor. Hem doğa aşığı, hem de motosiklet tutkunu. Bu ikisini iş ile birleştirince ortaya harika bir sonuç çıkıyor. Hani hep derler ya “İnsanın sevdiği bir iş ile uğraşması hele bir de hobisi ise hiç çalışmıyormuş hissini uyandırır” diye, “Enduro Turları Yardımcı Rehberlik Hizmeti” veren Volkan Cömert böyle zevkli bir işe sahip bu şanslı isimlerden.

Volkan Cömert, 1998 senesinden beri özel bir şirket aracılığı ile Antalya’da 200 kg ve üzeri Enduro motosikletler ile Enduro yollarında gerçekleştirilen turlarda Yardımcı Rehberlik hizmetine şimdilerde kendi bünyesinde ENDURO-TROPHY ile devam ediyor.  Bu turların içerisinde günü birlik ya da kalmalı kamp turları şeklinde çeşitli alternatifler mevcut. Volkan Cömert, önceleri sadece yabancı turistlere verdiği bu hizmeti, artık Türkiye’deki Enduro kullanıcıları ile de paylaşmaya karar vermiş.


O Bir Enduro Ustası, O Bir Maceraperest! 1. İçerik Fotoğrafı


Enduro anlamında aklınıza ne geliyorsa bu turlarda mevcut. Ayrıca isteğe göre de gün sayısı ve parkurlar organize edilebiliyor. ENDURO-TROPHY kapsamındaki içerik Volkan Cömert’in liderliğinde hazırlanıyor ve sürücünün tecrübesine göre de şekilleniyor. Aynı zamanda sürücüye bu zorlu parkurlarla nasıl başa çıkılacağına dair arazi eğitimleri de verilerek Enduro yollarında motosiklet hakimiyeti kazandırılması sağlanıyor. Engin tecrübeleri ile doğa ve motosiklet ikilisini doğru anlamda birleştirmek ve her ikisisin de tadını rahatça çıkarmak istiyorsanız, Volkan Cömert (ENDURO_TROPHY) kesinlikle doğru adres olacaktır.


O Bir Enduro Ustası, O Bir Maceraperest! 2. İçerik Fotoğrafı


Ayrıca tur tarafından, istendiği taktirde Yamaha XT 660 R veya XT 600 kiralama ve kalınacak yer konusunda da yardımcı olunmakta.


O Bir Enduro Ustası, O Bir Maceraperest! 3. İçerik Fotoğrafı


2006 senesinde Motoron ailesi ile birlikte Cömert’in eşliğinde dağ bayır gerçekleştirilen gezinin detayları gerçekten okumaya değer. Çokça macera yaşanılan bu turda Enduro’nun ciğeri diyebileceğim tüm etaplar yapılmış. Uçurum, dağ, orman, nehir, geçitler, yüksek rakımlar, adrenalin, toz toprak, çamurlu yollar, güzel manzara, doğa, heyecan, macera, Enduro’ya dair ne varsa yaşanmış. Okudukça “Acaba sırada ne var?” diye düşünmekten kendinizi alıkoyamıyorsunuz. Haberimizin linki için: http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/bir-baskadir-toroslar-192


O Bir Enduro Ustası, O Bir Maceraperest! 4. İçerik Fotoğrafı


İlerleyen sayılarımızda yayınlanacak olan Volkan Cömert röportajımız ile yapılan turlar, verilen eğitimler ve tüm hizmetler, rehberlik hizmeti, gelecek planları ve kendisi hakkında daha geniş bilgi sahibi olabilirsiniz… Ayrıca ENDURO-TROPHY Facebook Sayfasına ilgili linkten ulaşabilirsiniz: https://www.facebook.com/groups/1443971639253191/?fref=ts  

YORUMLAR