Oberdan Bezzi'den BMW S1000 Lightburner!

Custom Yazar: Ahmet TEZCAN

Oberdan Bezzi'den BMW S1000 Lightburner!

Lightburner, BMW S1000R'dan yola çıkılarak tasarlanan ve en önemlisi de Oberdan Bezzi'nin elinden çıkan bir konsept motosiklet. İşte detaylar...

Motosiklet hayranları için büyüleyici konsept tasarımları yaparak son zamanlarda bir başarı serisinin ortasına gelen Oberdan Bezzi'nin BMW S1000 "Lightburner" konsepti de hayal kırıklığına uğratmadı.


BMW S1000R streetfighter'dan yola çıkan Bezzi, BMW garajında 16 inçlik jantlara giydirilmiş 230'luk lastiklere sahip bir başka naked model görüp işe koyulmuş. Bir şehir motosikleti için 16 inçlik tekerlek kullanmaktaki amaç nedir eminiz değiliz fakat insanı bu tasarıma çeken şey tabii ki Lightburner'ın görselliği.


Oberdan Bezzi'den BMW S1000 Lightburner! 1. İçerik Fotoğrafı


Mavi ve gümüş renk, kırmızı sele ile bir araya gelince Oberdan'ın eseri, "ben bir BMW yarış motosikletiyim" diye haykırıyor.


Lightburner'ın farı Yamaha MT-03 ile benzerlik gösterirken grenaj ve kuyruk kısmı da Aprilia Tuono V4 enerjisi taşıyor. Belki de bu motosiklet lastik ve tekerlek kısmında daha pratik seçimlere sahip olan bir BMW S1000R olmalıydı.

YORUMLAR