Öncü Kardeşler, Valencia Testlerini Tamamladı!

MotoGP Yazar: Alper Baycan

Öncü Kardeşler, Valencia Testlerini Tamamladı!

Kış arasından önce Deniz ve Can Öncü, Valencia’da gerçekleşen testleri tamamladı.

2018 FIM CEV Junior Dünya Şampiyonası sezonu için Red Bull KTM Ajo programı kapsamında, Valencia'da bulunan Ricardo Torno Pisti’nde testler gerçekleştirildi. 

Öncü Kardeşler, Valencia Testlerini Tamamladı!  1. İçerik Fotoğrafı

2018 FIM CEV Junior Dünya Şampiyonası için Red Bull KTM Ajo yapısının programı, Aralık ve Ocak ayındaki zorunlu kış arasından önce Pazartesi ve Salı gerçekleşen testlerle sona erdi. 2017 senesinde pek çok başarıya imza atan Deniz ve Can Öncü, KTM Moto3 motorlarıyla Jerez’de geçtiğimiz hafta boy göstermişti. İkizler, son testlerinde yeni piste oldukça iyi ayak uydurdular.  

Can Öncü’nün, olumlu hava koşullarının tadını çıkaramamasına rağmen Moto3 ve Moto2 Dünya Şampiyonası yarışçıları yanı sıra, pistte geçirilen zamanlara olumlu koşullar eşlik etti. İlk günü övgüye değer bir şekilde 1:40.404 zamanlama ile bitiren Can, Pazartesi günü highside’tan kurtularak sağ kolundaki ağrıdan dolayı Salı günü sadece 6 tur tamamlayabildi. Deniz ise iki günü, KTM’indeki ayarlarda yavaş yavaş değişiklik yaptırmak için kullandı. En iyi zamanlaması ise 1:41.657 oldu. 

Öncü Kardeşler, Valencia Testlerini Tamamladı!  2. İçerik Fotoğrafı

Muhteşem ikili, Moto3 motosikletleriyle geçen ilk haftalarından sonra gelecek sezona hazırlanmak amacıyla ve 2018 senesinde kendilerini bekleyenlere hazırlıklı olmak için Türkiye’ye dönecek. 

Öncü Kardeşler, Valencia Testlerini Tamamladı!  3. İçerik Fotoğrafı

Öncü Kardeşler, Valencia Testlerini Tamamladı!  4. İçerik Fotoğrafı

#53 – Deniz Öncü
“Valencia’daki testlerde iki iyi gün geçirdik. İlk defa orada bulunmama rağmen pisti çok sevdim. Bazı kazalar yaşadım ama iyiyim. Her ne kadar seveceğimiz zamanlara ulaşamadıysak da takım çok iyi çalıştı ve çok ilerleme yaşadık. Aksiliklerle karşılaşırsak onları düzeltebilelim diye motosikletin ayarları ile ilgili olarak devamlı çalıştık. Gelecek sene yarışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum.”

Öncü Kardeşler, Valencia Testlerini Tamamladı!  5. İçerik Fotoğrafı

Öncü Kardeşler, Valencia Testlerini Tamamladı!  6. İçerik Fotoğrafı

#61 – Can Öncü
“Jerez’de Moto3 motorumuzla ilk tanışmamızdan sonra Valencia’ya gelebilmek çok güzel. Orada sürmüştüm. Motosiklet üzerinde sürekli gelişim hissettiğimi görmek çok hoş. İlk gün süspansiyonun en iyi ayarını bulmamız birkaç turu buldu. Fakat o ayarı bir kere yakaladıktan sonra halihazırda hızlanmıştık. Şimdi bile yarışabiliriz! Günün sonunda bir kazadan kurtuldum fakat sağ kolumda, bugün (ikinci test günü) fren yapmamı önleyen biraz ağrı hissettim. 2018 testlerini dört gözle bekliyorum.”  

YORUMLAR