in

Öncü Kardeşlerden MotoGP İçin Önemli Adım!

2018 senesi için ikizler Can ve Deniz Öncü, FIM CEV Repsol Moto3 Junior Dünya Şampiyonası’nda Red Bull Ajo Takımı’nın gelişim ekibinin pilotları oldu.

Öncü kardeşler için 2017 senesi başarılarla dolu bir sene olmuştu. Red Bull MotoGP Rookies ve Asya Yetenek Kupası’nda pek çok galibiyete damgasını vuran ikizlerden Deniz Öncü, Asya Yetenek Kupası Şampiyonluğu’nu elde etmişti. Kardeşi Can Öncü ise aldığı pek çok galibiyet sonunda Asya Yetenek Kupası’nda sezonu üçüncü olarak kapatmıştı. Başarıdan başarıya koşan ikizler, MotoGP yolunda önemli bir başarıya daha imza atarak FIM CEV Repsol Moto3 Junior Dünya Şampiyonası’nda Red Bull Ajo Takımı’nın gelişim ekibinin pilotları oldu.     
Öncü Kardeşlerden MotoGP İçin Önemli Adım!  1. İçerik Fotoğrafı
Öncü Kardeşlerden MotoGP İçin Önemli Adım!  2. İçerik Fotoğrafı
Öncü Kardeşlerden MotoGP İçin Önemli Adım!  3. İçerik Fotoğrafı
Gelin birlikte Motoron’a özel açıklama yapan Öncü kardeşlerin samimi duygularını dinleyelim:Deniz Öncü: “Şu an dünyanın en iyi takımlarından birine seçildiğim için çok mutluyum. İnşallah çok iyi bir sene geçer ve geçeceğine de inanıyorum. Seçildiğim için son derece mutluyum çünkü ilk defa gerçek Moto3’te yarışacağım. İnanılmaz mutluyum.”
Öncü Kardeşlerden MotoGP İçin Önemli Adım!  4. İçerik Fotoğrafı
Öncü Kardeşlerden MotoGP İçin Önemli Adım!  5. İçerik Fotoğrafı
Öncü Kardeşlerden MotoGP İçin Önemli Adım!  6. İçerik Fotoğrafı
Can Öncü: “Yeni takımımı zaten hep hayal ediyordum. Şu anda da istediğim takıma girdim o yüzden çok mutluyum. Senenin de çok iyi olacağını düşünüyorum. Göreceğiz bakalım, daha sert antrenman yapacağız. Elimizden gelen her şeyin daha iyisini yapacağız ve sonra sonuçları göreceğiz.” 
Öncü Kardeşlerden MotoGP İçin Önemli Adım!  7. İçerik Fotoğrafı
Red Bull KTM Ajo Takımı, Moto3 takımlarında 2018 için önemli ve yeni gelişimler yapacak. 2012 ve 2016 senesinde kazanmayı başaran takım, Moto3 Dünya Şampiyonası’ndaki varlığını korurken Güney Afrikalı Darryn Binder, yeni pilot olarak takımda yarışacak. Buna ilave olarak Red Bull KTM Ajo Takımı, FIM CEV Repsol Moto3 Junior Dünya Şampiyonası’nda bir gelişim takımı devreye sokacak. İşte Can ve Deniz Öncü, Dorna’nın destekleyeceği “Road to MotoGP” (MotoGP’ye Giden Yol) programında bu projenin pilotları olacak. Böylece CEV’de mücadele edecek olan Can ve Deniz Öncü, 2018 sezonunda başarılarını bir adım öne çıkarmayı başarmış oldu.
Öncü Kardeşlerden MotoGP İçin Önemli Adım!  8. İçerik Fotoğrafı
Aki Ajo, Takım Müdürü’nün bu yeni gelişmeler hakkındaki görüşleri ise şu şekilde: “Öncelikle işbirliğimizi geliştirmek için Red Bull ve KTM gibi ortaklarla devam edebilmenin gurur verici olduğunu söylemeliyim. Birlikte pek çok muhteşem sonuç ve şampiyonluk elde ettiğimiz FIM Moto3 Dünya Şampiyonası’nda, Darryn Binder’ı takımımıza iyi dileklerle karşılıyoruz.”
“Bu yeni gelişim projesi ile FIM CEV Moto3 Junior Dünya Şampiyonası’nda Red Bull ve KTM ile Ajo Akademi’yi kurarak genç yetenekleri desteklemek için tecrübe kazanacağız. Moto2 ve Moto3 yapısını, Junior Dünya Şampiyonası’na genişletmek zorlu bir görev. Daha 14 yaşında olan Can ve Deniz Öncü, Red Bull Rookies Kupası’nda olduğu gibi doğuştan olan yeteneklerini sergilediler. Kendilerine çok güveniyoruz ve ana hedefimiz olan bizimle beraber öğrenmelerini ve antrenmanlarına devam etmelerini umuyoruz. Çok çalışmanın ardından sonuçlar kesinlikle gelecektir. Bu heyecan verici projeye katılmamızı sağlayan tüm taraflar ile Red Bull, KTM ve tüm diğer partnerlerimize tekrar teşekkür etmek istiyorum.”  
Öncü Kardeşlerden MotoGP İçin Önemli Adım!  9. İçerik Fotoğrafı
2018 senesinde Asya Yetenek Kupası ve Red Bull MotoGP Rookies Kupası’nda mücadelelerine devam edecek olan Can ve Deniz Öncü’yü artık FIM CEV Repsol Moto3 Junior Dünya Şampiyonası’nda Red Bull Ajo Takımı’nın gelişim takımında da izleme şansımız olacak. Her zamanki gibi Motoron ailesi olarak kendilerine sonsuz başarılar diliyoruz… 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Can Öncü Malezya’da Kazanan İsim, Deniz Öncü ise Şampiyon!

2017 MotoGP Şampiyonu; Marc Marquez!

REKLAM