Öncü Kardeşlerden Son Haberler!

MotoGP Yazar: Alper Baycan

Öncü Kardeşlerden Son Haberler!

Başarıdan başarıya koşan Öncü kardeşlerden Can Öncü, Jerez'de podyumdaydı!

Gencecik yaşlarında oldukça önemli başarılar elde eden ve gelecekte daha büyük başarılara imza atacakları kesin olan Öncü kardeşler, emin adımlarla yollarına devam ediyor.

2017 Red Bull MotoGP Rookies Cup serisinin ilk yarışı 6-7 Mayıs tarihlerinde Jerez Pisti’nde gerçekleşti. Cumartesi günkü ilk yarışta şanssızlık eseri kazaya karışan Deniz ve Can Öncü’nün durumlarının oldukça iyi olduğu bildirildi.

Öncü Kardeşlerden Son Haberler! 1. İçerik Fotoğrafı

2017 Red Bull MotoGP Rookies Cup serisinde yarışan kardeşlerden Can, podyumda üçüncü sırada yer almayı başardı. Kardeşi Deniz ise yarışı dokuzuncu sırada tamamladı. Yarışta İspanyol Aleix Viu birinci, Çekoslovakyalı Salac ise ikinci oldu. 

Öncü Kardeşlerden Son Haberler! 2. İçerik Fotoğrafı

13 yaşındaki Öncü, Cumartesi günü virajda kaza sonrası sol omzundaki ağrıya aldırmadan en iyi performanslardan birini sergiledi. İlk Rookies Cup serisinde muhteşem bir sürüş gerçekleştiren Can Öncü: “Zor bir yarıştı, çünkü özellikle Viu çok hızlıydı. Bu sabah omzumu güçlükle kımıldatabiliyordum, çılgınca bir şey yapmak istemedim. Kazanmak istememe rağmen, o çok hızlıydı ve çılgınlık yapıp daha sıkı deneyebilirdim.” 

Öncü Kardeşlerden Son Haberler! 3. İçerik Fotoğrafı
Can Öncü

Öncü Kardeşlerden Son Haberler! 4. İçerik Fotoğrafı
Deniz Öncü

Genç ve başarılı yarışçılarımıza her zamanki gibi başarılar dilerken bir sonraki Red Bull MotoGP Rookies Cup yarışının 24-25 Haziran’da Hollanda’daki Assen Pisti’nde gerçekleşeceğini belirtelim. 

2017 Red Bull MotoGP Rookies Cup Jerez Yarış Sonuçları
Öncü Kardeşlerden Son Haberler! 5. İçerik Fotoğrafı

2017 Red Bull MotoGP Rookies Cup Genel Sıralama
Öncü Kardeşlerden Son Haberler! 6. İçerik Fotoğrafı

Ayrıca 2017 Red Bull MotoGP Rookies Cup serisinin takvim detayları şu şekilde: 
Öncü Kardeşlerden Son Haberler! 7. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR