Öncü Kardeşlerin Başarıları Devam Ediyor!

MotoGP Yazar: Özlem Köseoğlu

Öncü Kardeşlerin Başarıları Devam Ediyor!

Genç isimlerden gurur verici haberler gelmeye devam ediyor. Can ve Deniz Öncü’den son haberlere göz atalım…

Takip edenler gayet iyi bilirler; Deniz Öncü, 2017 Idemitsu Asya Yetenek Kupası’nın birinci raundunun Tayland’taki her iki yarışını galip olarak tamamlamıştı. Haberlerimizin detayları: İdemitsu Asya Yetenek Kupası Tayland İlk Yarış ve İdemitsu Asya Yetenek Kupası Tayland İkinci Yarış


Öncü Kardeşlerin Başarıları Devam Ediyor!  1. İçerik Fotoğrafı

7 numara ile yarışan Deniz Öncü


Gösterdiği performanslar sonucunda organizatör Dorna tarafından yarışması için haber gelen Deniz Öncü, artık kardeşi Can Öncü ile birlikte Red Bull MotoGP Rookies Cup’ta yarışlara katılacak. 


Öncü Kardeşlerin Başarıları Devam Ediyor!  2. İçerik Fotoğrafı

3 numara ile yarışan Can Öncü


Başarılarını gururla izlediğimiz Öncü kardeşler, 2017 Idemitsu Asya Yetenek Kupası’nın ikinci raundunda Katar’da yine rekabet içerisindeydi. Hava muhalefeti nedeniyle birinci gün yarışları ertelenmişti. Ardından Pazar günü, Japon yarışçı Kunii’nin birinci olduğu yarışta, ikinci sırada start alan ve mücadeleyi asla bırakmayan Can Öncü, yarışı dördüncü sırada bitirmişti. Bu arada yarış esnasında, pek çok talihsizlik yaşayan ve tüm bunlara aldırmadan rakiplerini arkada bırakmayı başaran Deniz Öncü, kardeşinin ardında yarışı beşinci sırada tamamlayan isim olmuştu. 


Öncü Kardeşlerin Başarıları Devam Ediyor!  3. İçerik Fotoğrafı


Böylece Can ve Deniz Öncü, hem Idemitsu Asya Yetenek Kupası’nda hem de Red Bull MotoGP Rookies Cup’ta yarışacaklar. En yakın yarış;  Red Bull MotoGP Rookies Cup Takviminde 6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde İspanya'nın Jerez Pisti'nde gerçekleşecek. Genç yarışçılarımıza gönülden başarılar diliyoruz...


Idemitsu Asya Yetenek Kupası Genel Sonuçlar, İlk 10:

Öncü Kardeşlerin Başarıları Devam Ediyor!  4. İçerik Fotoğrafı


Öncü Kardeşlerin Başarıları Devam Ediyor!  5. İçerik Fotoğrafı

2015 Türkiye Pist Şampiyonası, İzmir Ülkü Yarış Pisti 12-13 Eylül 2015 tarihlerinde gerçekleşen 6. ayak yarışlarında kupa töreni (125 CC Sınıfı: 1. Can Öncü, 2. Bahattin Sofuoğlu, 3. Deniz Öncü) 


Red Bull MotoGP Rookies Cup Takvimi
Öncü Kardeşlerin Başarıları Devam Ediyor!  6. İçerik Fotoğrafı


Idemitsu Asya Talent Cup Takvimi: (Idamitsu Asya Yetenek Kupası Takvimi)
Öncü Kardeşlerin Başarıları Devam Ediyor!  7. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR