Özel Motosiklet Çoraplarına O Parayı Vermeye Değer Mi?

Çeşitli Yazar: Motoron

Özel Motosiklet Çoraplarına O Parayı Vermeye Değer Mi?

Motosiklete Dair Bilmeniz Gereken Ancak Sormaya Çekindiğiniz Her Şey

Kulağa garip gelse de evet değer. Eğer katalogları okursanız üreticilerin serin tutucu, destekleyici, fitilli, ısıtıcı ve koruyucu özellikleri tanımlayan bilimsel kelimeleri görürsünüz ve bu tanımlar gerçekten de doğru.

 

Çorap çoraptır değil mi? O zaman motosiklet çoraplarını farklı kılan nedir?

 

İyi motosiklet çoraplarının çok ısınan bölgelerinde ilave kalınlık var ve ayağı sıkıca kavrıyorlar. Ama kan dolaşımına engel olacak kadar sıkı değil. Sıcak havada serin, soğuk havada sıcak tutuyorlar ve daha iyi oturmaları için bazen sağ ve sol ayak için ayrı kalıplarda bile oluyorlar.

 

Rev’it’in dört farklı motosiklet çorabı var: Yarış, enduro, gündelik yaz kullanımı ve gündelik kış kullanımı. Bu biraz abartı olmuyor mu? Rev’it’den Peggy Tuinstra olmadığını söylüyor.

 

“Çorapların arasındaki en önemli fark kullanılan malzeme. Mesela ilave yalıtım için kışlık çoraplarımıza saf merinos yünü ekliyoruz. Yarış çoraplarına ise elastik malzemeler ekliyoruz ki sportif şartlarda ayağı desteklesin. Yazlık çoraplarda havalandırma kanalı var. Bu da ayak için sıcaklığın ayarlanmasına yardımcı oluyor ve aşırı nem ile ısıyı engelliyor.”

YORUMLAR