Pedrosa, ameliyat sonrası mutlu!

MotoGP Yazar: Teoman Cem Katoğlu

Pedrosa, ameliyat sonrası mutlu!

Pedrosa, Cuma ”2011’de aynı sezonda geçirmiş olduğum bir kaza sonucunda sağ köprücük kemiğime takılan plaka ve 13 vidanın çıkarılması için bir ameliyattan geçtim ” açıklamasında bulundu.

Dr Xavier Mir tarafından Barselona Quiron Dexeus Üniversite Hastanesi’nde yapılan operasyon; Respol Honda Team sürücüsünün sağ köprücük kemiğinden 1 adet plaka ve 13 adet vida çıkarılmasını kapsıyor. Bu parçalar İspanyol sürücünün 2011 Fransız Grandprix’inde Marco Simoncelli ile çarpışması sonucu olan kazadan sonra takılmıştı.

Ameliyat sonrası kameralar karşısına çıkan Perdosa, “Her şeyin nasıl geliştiğini gözlemlemek ve hepsinden öte biraz daha dinlenme zamanı tanımak için birkaç gün daha beklememiz gerekiyor. Bu nedenle ameliyat için programımızdaki bu tatili seçtim. Şimdi dinlenmeliyim fakat tamamen iyileşmek için can atıyorum” dedi.

Bu sezonun başlarında Pedrosa’nın Alman Grand Prix’inin dışında kalmasına sebep olan ve Sachsenring’de iken geç farkına vardığı hasar da sol köprücük kemiğinde meydana gelmişti.

 

YORUMLAR