in

Philip Island Teslerinin İlk Gününde Lorenzo Zirvede

Yazar: Moe

Motosikleti geliştirmekten ziyade Bridgestone için lastik geliştirme testlerinde bulunan 5 Fabrika takımı sürücüsü arasından(Yamaha:J.Lorenzo-V.Rossi,Honda:D. Pedrosa,Ducati:C.Crutchlow-A.Dovizioso) günü zirvede bitiren 1’29.213 luk tur zamanıyla 2012 MotoGP şampiyonu Jorge Lorenzo oldu.

Yeni ve aşındırıcı zemin sebebiyle geçen sene Philip İsland yarışını pit stop uygulamasıyla iki set lastikle yarışmak durumunda kalan sürücüler için bu piste özel daha dayanıklı lastikler deneyen Japon lastik üreticisi Bridgestone ,sürücülerden çok önemli veriler toplamayı amaçlıyor.

 

Pazartesi testi , her biri yeni bileşenlerden ve karkas yapısından oluşan 6 yeni lastiği denemekle geçirildi.Japon üretici,Salı ve Çarşamba testlerinde yapılacak olan yarış simülasyonları ve daha uzun testlerle bu 6 farklı seçeneği daraltmayı amaçlıyor.

 

Geçen haftaki Sepang testlerinde 2014 lastiklerinden hiç memnun kalmadığını belirten Jorge Lorenzo bu hafta ise en azından ilk gün testini lider tamamlamaktan oldukça memnun. 2. en iyi tur zamanını ise günü 67 tur ile kapatan Ducati takımı sürücüsü İngiliz Cal Crutchlow ‘dan geldi.Lorenzo’nun 0.363 saniye gerisinde günü bitiren Crutchlow , rahatsızlığı sebebiyle teste geç çıkan takım arkadaşı Andrea Dovizioso ‘dan ise 0.389 saniye daha hızlı bir sonuç elde etmeyi başardı.

 

Philip Island Teslerinin İlk Gününde Lorenzo Zirvede 1. İçerik Fotoğrafı

 

Diğer Yamaha sürücüsü Valentino Rossi ise günü üçüncü olarak , takım arkadaşı Lorenzo’nun yaklaşık yarım saniye gerisinde bitirdi. Sakatlığı sebebiyle Marc Marquez ‘in katılamadığı testte tek Honda pilotu olan Dani Pedrosa ise liderden 0.75 saniye geride 4. Olarak testi bitirdi.

 

5 sürücünün toplamda attığı 369 tur ve elde edilen verilerin ise ne kadar işe yarayacağı önümüzdeki iki günde netlik kazanacak.

 

Philip Island Teslerinin İlk Gününde Lorenzo Zirvede 2. İçerik Fotoğrafı

 

Poz         Sürücü                        Takım           En hızlı tur           Toplam tur   
                       
1             LORENZO, J              Yamaha       1’29.213               64 / 68   
                       
2             CRUTCHLOW, C         Ducati          1’29.576               67 / 68   
                       
3             ROSSI, V                   Yamaha       1’29.730              78 / 85   
                       
4             PEDROSA, D              Honda         1’29.961               43 / 88   
                       
5             DOVIZIOSO, A            Ducati          1’29.965               19 / 60   
 

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MotoGP’de organizatör yapısı

Ducati 2014 Sezonu İçin “Açık Sınıf” Opsiyonunu Seçti

REKLAM