Phillip Island pistine lastik dayanmıyor! Lastikler parçalanıyor...

WSBK Yazar: Motoron

Phillip Island pistine lastik dayanmıyor! Lastikler parçalanıyor...

Kenan'nın düşmesine de sebeb olan lastik parçalanma sebebi ile. WorldSBK'nın ilk yarışı olan Phillip Island'da lastikler parçalandığı için yarışın ortasında pite girip lastik değiştirmeleri gerekiyor.

Aralarında Yonny Herndandez ve Kenan Sofuoğlu'nun lastik patlaması sebebi ile düşmesi, bir çok yarışçının ki bunların arasında Rea ve Toprak'da var yavaşlamak zorunda kalması sebebi ile. Yarışlar Pazar günü daha çok yağmurlu havalarda uygulanan flag to flag (pite girip motosikleti değiştirmek) yarışı şeklinde yapacaklar.Eğer kuru havada yarış yapılıyorsa WorldSBK yarışçıları yarışın 10., 11. veya 12. tur sonunda pite girmeleri gerekiyor.

Kenan düşmesine rağmen sıcağı sıcağına sıralamalarda 3. sırayı aldı. Kendisine geçmiş olsun diyoruz. Yarınki yarışta başarılar.


Phillip Island pistine lastik dayanmıyor! Lastikler parçalanıyor... 1. İçerik Fotoğrafı

Kenan'nın lastiğinin patlaması sonrası kazası ve kolunun durumu.

Phillip Island pistine lastik dayanmıyor! Lastikler parçalanıyor... 2. İçerik Fotoğrafı


WorldSBK Sportif Direktörü Gregorio Lavilla, "Maalesef, lastik ömrü ile ilgili bazı sorunlarımız var. Olası seçenekleri arasında takımlarla yapılan bir toplantı sonrasında, yarışı flag to flag yapmanın en iyi seçenek olduğuna karar verdik.  "dedi.

Geçen sene aynı problem MotoGP'de yaşanmıştı ve Marquez pite geç girerek yarıştan elenmişti. Takımların pite girmek için yarışçıları çok doğru yönlendirmesi gerekiyor. Supersport için 9. tur sonuna kadar WorldSBK için 12. tur sonuna kadar pite girmeleri gerekiyor.

YORUMLAR