in

Piaggio

Yazar: Sanço Panço

Medley 150

Liberty ile Beverly arasında bir eksiği tamamlayan Piaggio, bu sene tamamen yeni bir modeli piyasaya sürüyor. Özellikle İtalya’da kıran kırana rekabete sahne olan bu pazarda, Piaggio yerini Honda’ya kaptırmış gibi görünüyor. Honda ile rakbet edebilmek adına, gerçekten oldukça kullanışlı, rahat oturumu olan, şehirde hareketli bir motor yapmışlar. iGet adını verdikleri start stop teknolojisine sahip yeni motorları 4 sübaplı ve sıvı soğutmaya sahip. !50’lik versiyonu Euro 4’ü karşılıyor ve 14,5 beygir güç üretiyor.

Piaggio 1. İçerik Fotoğrafı

Motorun genel silüeti güncel Beverly 300’e çok benziyor, ayrıldığı tek nokta, biraz daha narin yapısı.Önde 33 milimetre çalışma mesafeli süspansiyon, arkada ise 5 kademeye ayarlanabilen çift süspansiyon kullanılmış.

Piaggio 2. İçerik Fotoğrafı

Önde 16, arkada ise 14 inç lastiğin kullanıldığı skuterin 36 litrelik sele altı bir tam, bir jet olmak üzere çift kask alabiliyor. 138 kilogramlık ağırlığı ile Beverly’den neredeyse 50 kg daha hafif olan Medley, 7 litrelik bir yakıt deposuna sahip. Göstergeler güncel Beverly serisinden alınmış motorun sergilenen versiyonunda ABS mevcuttu. Türkiye’ye de geleceğini tahmin ettiğimiz motorda da ABS olacağını düşünüyoruz. Beğendik.

Piaggio 3. İçerik Fotoğrafı

Piaggio 4. İçerik Fotoğrafı

Elektrikli Bisiklet Wi-Bike

4 farklı model ile İtalya’da üretilmekte olan Piaggio’nun elektrikli bisikleti geçen seneden bu yana epeyce geliştirilmiş. Piaggio Multimedya sistemi ile iletişime geçebilen bisikletin üzerinde akıllı telefonunuzu gösterge gibi kullanabiliyor, kalan pilinizi ne şekilde hangi yollardan giderek daha uzun süre kullanabileceğinizi görebiliyorsunuz. Aktarmanın kayışlı olduğu bisikletin bataryasında bir GPS/GSM modülü de bulunuyor.

Piaggio 5. İçerik Fotoğrafı

Liberty

Piaggio İtalya’da en çok sattığı modellerin başında gelen büyük tekerlekli Liberty’sini yenilemiş. Türkiye’ye geleceğini tahmin ettiğimiz 150’liği inceleme fırsatı bulduk. Dış görünümü ve motoru tamamen yenilenen Liberty’nin 3 sübaplı hava soğutmalı motoru 13 beygir güç üretebiliyor.

Piaggio 6. İçerik Fotoğrafı

Göstergenin tipi Vespa Primavera serisine benzemiş, altında dijital bir bölümü de mevcut. 16 ön, 14inç arka lastiklerle donatılan yeni Beverly’de ABS de bulunuyor. 14 inçlik arka tekerlek sayesinde sele altındaki bölüm biraz daha büyük tutulabilmiş. Start stop teknolojisi sayesinde 40km/s sabit hızda şehir içinde 60km/l’lik tüketimiyle, Liberty yeni bir rekora imza atmış görünüyor.

Piaggio 7. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Peugeot

Vespa

REKLAM