Pistte Büyük Çekişme Serez'de Yaşanacak

Pist Yazar: Burak Yıldız

Pistte Büyük Çekişme Serez'de Yaşanacak

Motor sporlarının en gözde etkinliği Türkiye Pist Şampiyonası’nın 2. Ayak yarışı 10-12 Nisan tarihlerinde Serez Pisti’nde düzenlenecek.

Türkiye Pist Şampiyonası bir sezon aradan sonra Türkiye Motosiklet Federasyonu organizatörlüğünde Yunanistan'ın Serez Pisti'nde yapılacak. Motor sporlarının en heyecanlı ve en çekişmeli yarışlarının yaşandığı Türkiye Pist Şampiyonası, 10-12 Nisan 2015 tarihlerinde 100 sporcunun mücadelesine sahne olacak. Yabancı sporcuların da katılacağı şampiyonada heyecan tavan yapacak.

Ulaşım ve konaklama gibi bütün masrafları TMF tarafından karşılanan Türkiye Pist Şampiyonası'nın ikinci ayağında 1000 cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C), 125 cc ve Bayanlar kategorilerinde yarışlar yapılacak. Serez Pisti’nde pilotlar, birbirinden zorlu 16 virajı ve 3 bin 186 metreyi en önde tamamlamanın heyecanını yaşayacak. 10 Nisan Cuma günü yapılacak teknik kontroller ve serbest antrenmanların ardından, 11 Nisan Cumartesi günü sıralama antrenmanlarına geçilecek. Yarışların yapılacağı 12 Nisan Pazar günü ise sporcuların nefes kesen mücadeleleri Serez Pisti’nde sahne alacak.

 

Pistte Büyük Çekişme Serez'de Yaşanacak 1. İçerik Fotoğrafı

 

SEREZ PİSTİ

Yunanistan’ın Serez şehrinin güney batısında yer alan Serez Pisti 1999 yılında açıldı. Dünya Motosiklet Federasyonu’nun (FIM) özelliklerine uygun olan Serez Pisti’nin genişliği 12-15 metre arasında ve start düzlüğü uzunluğu da 662 metre. Motosiklet yarışları için teknik ve emniyet kurallarına göre tasarlanan pist, 3 bin 187 metre uzunluğunda ve 16 virajdan oluşmakta. Yarışların saat yönüne doğru koşulduğu pistte, 7 sol viraj ve 9 da sağ viraj bulunuyor ve çapları 40 ila 100 metre arasında değişmekte.

Kaynak: Türkiye Motosiket Federasyonu

YORUMLAR