in

Piyasa vakti!

Bol kar yağışlı geçen bir kışın ardından ortaya çıkan bahar güneşinin parlak ışıklarıyla yüreğimizde yepyeni duygular filizlenmeye başladı. Motosikletimiz sanki artık daha parlak, renkleri daha canlı, sesi daha gür.

Bu belki bir yanılsama ama ne önemi var. Motosikletimizi kullanırken hissettiğimiz özgürlük duygusu değil mi bizi doğanın uçsuz bucaksız kollarına atan ve o değil mi hissettiğimiz duyguları birileriyle paylaşmak için işlek bir caddenin köşesindeki kafenin önüne park etmemizi sağlayan?

 
Hadi, şimdi piyasaya çıkma vakti! Eğer uyuyorsa uyandır motosikletini. Yok eğer kış yorgunuysa, ona özel ilgi göstermeli. Yollarda yine birlikte olacaksın. Belki de o hep ertelediğin uzun motosiklet macerasını bu yıl gerçekleştireceksin. Ya da boşver uzun yolculuğu, her gün işe motosikletle gidip gelmenin eşsiz avantajını ve hafta sonları yapılan küçük gezilerin unutulmaz keyfini bir düşün. Az şey mi, siyasi ve ekonomik gerilimin üst düzeyde olduğu şu kaotik coğrafyada rüzgarı yüzümüzde hissetmek ve özgürce nefes alabilmek.
 
Hadi, şimdi piyasaya çıkma vakti… Her yıl olduğu gibi bu yıl da sezon, İstanbul’da motosiklet fuarıyla açılıyor. Yeni markalar, yeni modeller, yeni özellikler, yeni tasarımlar, yeni çizgiler… ve geçen yıldan arta kalanlar, yeni bir umutla yine fuarda bir arada. Başka bir deyişle hepsi piyasada, kullanıcısını bekliyor. Her zaman olduğu gibi satılmasını bekleyen ile alıcısı hazır olan hemen belli ediyor kendini. Kimi duygusal bağ yaratırken, kimi hiçbir etki bırakmıyor üzerimizde. Kimini yüzlerce model arasından hemen gözümüze çarparken, kimini hiç fark etmiyoruz dibinden geçerken. Kimi satmaya kıyılamayan bir motosiklet, kimi sadece alınıp satılan ticari bir meta bizim için. Kimi yıllardır gönüllerde taht kurmuş caka satıyor, kimi moda olduğu yılın hemen ardından unutulanlar listesinde kendine yer arıyor. Kimi kendini pahalıya satıyor, kimi ucuz yollara başvuruyor.
 
Hadi, şimdi piyasaya çıkma vakti… Hayaller, düşler, beklentiler, arzular, umutlar… hepsi bir arada. Bunlardan kimi gerçek olacak bu yıl, kimi olmayacak. Kimi hayalindeki motosiklete kavuşacak, kimi görür görmez ona aşık olacak. Motosiklet sevdalıları, hayaller kurup özgürlük peşinden koştuğu sürece motosiklet dünyası hep var olacak. Yoksa, gerisi fasa fiso!
 
Motorunuzun ve yaşam sevincinizin hep “on” olması dileğiyle…

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

ÖTV indirimi çözüm olur mu?

PSİKOPAT !

REKLAM