in

Plastikten Custom Motosiklet Üretmek

Yazar: Ahmet TEZCAN

Daha önce 15 kg ağırlığında bir motosiklet görmüş müydünüz? Cevabınız muhtemelen hayır olacak, o halde detaylara göz atalım.

Birçoğumuz en sevdiğimiz motosikletlerimizin plastikten bir kopyasını yapmak istemişizdir. Peter Manning, bu hayalini gerçekleştirmeyi başarmış. 16 yaşından beri motosiklet kullanan Manning, tam boy motosiklet kitleri oluşturmak için Batı Londra’da vakum şekillendirme ve kalıp firmasıyla bir araya gelmiş. Bu tam boy kitlerden ilki, Route 66 Classic.

 

Plastikten a href=

 

Manning’in sitesine göre Route 66 Classic, tipik 1960’ların klasik Amerikan motosikletleri baz alınarak üretilmiş. Tahminimize göre Harley-Davidson’ları kast ediyor. Sitedeki bilgilere göre 180’den fazla parça, bu plastik modeli oluşturuyor. Bunların birçoğu vakumla şekillendirilmiş ABS plastik bileşenler. Ek olarak küçük parçalar, metal elcikler ve ayaklık gibi parçalar da mevcut.

 

Plastikten Custom Motosiklet Üretmek 2. İçerik Fotoğrafı

 

Motor ve yürütme bileşenlerinin birçoğu basit bir şekilde monte edilebilmesi ve ucuz olması için dört grenaj ve motor parçalarıyla bütünleşik olarak oluşturuldu. Motosikletin son halinde de görüldüğü gibi sağlam bir hal alması için tekerlekler değiştirilmemiş. Motosikletin bitmiş halinin ölçüleri ise yaklaşık olarak şöyle: 236 cm uzunluk, 106 cm yükseklik ve 82 cm genişlik. 15.8 kg’lık ağırlığı sayesinde de Route 66 Classic, kolayca taşınabiliyor.

 

Plastikten Custom Motosiklet Üretmek 3. İçerik Fotoğrafı

 

Manning’in dediğini göre Amerikalılar bu modele oldukça ilgi göstermişler ki bu şaşılacak bir şey değil. ABD’ye yapacağı nakliyelerin, ürünün fiyatının üçte biri kadar olacağını düşünen Batı Londra’lı Manning, şu sıralar ABD’de bir distribütör arayışı içinde. Motosikletin Manning’e maliyeti 775$ civarında.

 

Plastikten Custom Motosiklet Üretmek 4. İçerik Fotoğrafı

 

Route 66 Classic, size uygun bir model değilse www.fullsizekits.com’u takip edin, zira Manning gelecekte Triumph Bonneville, Manx Norton ya da klasik bir Vespa scooter yapabileceğini söylüyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Motoron, Yeni Ducati Multistrada 1200 Testinde!

Donmuş Motosiklet 4 Yılın Ardından Hayata Döndürüldü

REKLAM