Point Break Filminde Nefes Kesen Motosiklet Sahneleri!

Çeşitli Yazar: Özlem Köseoğlu

Point Break Filminde Nefes Kesen Motosiklet Sahneleri!

1991 senesinde Keanu Reeves ve Patrick Swayze’nin başrol oynadığı “Kırılma Noktası” filminin yeni versiyonu sayılan 2015 yapımı “Kırılma Noktası 2” filminde adrenalin dolu motocross sahneleri dudak uçuklatıyor…

Ekstrem sporlarla uğraşan Utah’ın gizli ajan olarak bu sporları yapan ve bazı suçlara karışan bir grubun arasına sızmasını konu alan filmde motocross dahil olmak üzere adrenalin dolu pek çok sporu da bir arada görme şansımız oluyor.


Point Break Filminde Nefes Kesen Motosiklet Sahneleri!  1. İçerik Fotoğrafı


Nefesleri kesen bir motocross sahnesi ile başlayan film, adeta adrenalin tutkunlarına özel olarak hazırlanmış gibi bir his uyandırıyor. Filmin içerisinde hangi ekstrem sporu ararsanız var, dağların zirvelerinde motocrosstan, metrelerce yükseklikte dalgaların içinde sörfe kadar, wingsuitten zirvelerde snowboarda kadar, sınır tanımayan pek çok spor bulunuyor.


Point Break Filminde Nefes Kesen Motosiklet Sahneleri!  2. İçerik Fotoğrafı


İlk sahnede pekte motocross yapılabilecek gibi görünmeyen bir yerde çılgın motocross sahnelerine tanık oluyoruz. Filmin bu bölümü, Amerikan motocross sürüşünün kutsal değeri olarak kabul edilen Swingarm şehri, Utah’ta geçiyor. Filmde bu sahnelere dahil olan profesyonel yarışçılardan Steve Haughelstine “Bu eşsiz bir sürüş, daha önce sürülmemiş en çılgın, en korkutucu yerlerdeki bir sürüşten bahsediyoruz. En ufak bir anı kaçırmadığımıza emin olmak için, kameranın her açısından çekimler yapıldı ve muhteşem bir iş ortaya çıktı.” diyerek akıllara durgunluk veren sahneleri tanımlamaya çalışmış. Aynı zamanda dublörlük yapan motosiklet aşığı Riley Harper ve Oakley Lehman da filmde yer alıyor.


Point Break Filminde Nefes Kesen Motosiklet Sahneleri!  3. İçerik Fotoğrafı


Filmin başrol oyuncusu Johnny Utah rolündeki Luke Bracey motocross sahneleri ile ilgili “Point Break’te filminde olağanüstü motocross sürücüleri ile çalıştık. Bu sporcular sadece adrenalin bağımlısı insanlar değil, aynı zamanda da bir sporun insana kattığı değere gerçekten inanan insanlar.” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

 

1 saat 53 dakikalık nefes kesen “Point Break” (Kırılma Noktası 2) filminde adrenalin dolu, ezberleri bozan ve dudak uçuklatan çılgın motocross, sörf, snowboard ve wingsuit sahneleri sizleri bekliyor…  


Filmin Fragmanından Kısa Bir Kesit ve Motor Sahneleriyle İlgili Röportaj İçin: 

YORUMLAR