Pol Espargaro'nun Sezon Öncesi Kazası

MotoGP Yazar: Ahmet TEZCAN

Pol Espargaro'nun Sezon Öncesi Kazası

Monster Yamaha Tech3'ün genç sürücüsü, 3 gün süren Katar testlerinin son gününün ikinci turunda talihsiz bir kaza geçirdi.

İlk premier sınıf Grand Prix'ine iki hafta kala Katar testlerinin son gününde sol köprücük kemiğini kıran Moto 2 Dünya Şampiyonu, bir süre müşahade altında kaldıktan sonra Pazartesi günü olacak ameliyatı için Barselona'ya uçtu. Kış hazırlıklarını tamamlamasına iki tur kala 6.virajda geçirdiği kaza Pol için iyi olmadı.

Pol Espargaro'nun Sezon Öncesi Kazası 1. İçerik Fotoğrafı

İki hafta içerisinde gerçekleşecek olan ilk raund için herkes hızlıca iyileşmesini umuyor. Pazar gecesi yapılan testte büyük kardeşinin hemen arkasında olan Pol: "Bugün çok iyi adımlarla ilerleyerek yaptığımız iş için mutlu olabiliriz." pozitifliğini koruyarak konuşmaya devam eden Espargaro, "testin sonunda gerçekleşen kaza tabii ki iyi bir şey değildi. Virajı aldığım sırada vites düşürürken bir hata yaptım ve çakıllara düştüm. Test hakkında hala eminim ve pozitif düşünüyorum. İki hafta içerisinde yarışa hazır bir halde geri döneceğim." dedi.

Pol Espargaro'nun Sezon Öncesi Kazası 2. İçerik Fotoğrafı

Pol'un patronu Herve Poncharal: "Pol olabildiğince hızlı bir şekilde motora adapte olmalı, hala gidecek çok yolu var fakat eminim ki sezon boyunca yarışlarda bize çok keyif verebilecek sürprizlere imza atacak. Kaza iyi olmadı fakat yarışa hazır ve her şeyini verebilecek bir şekilde geri döneceğinden şüphem yok." dedi. 

YORUMLAR