in

Portimao Testlerinde Rea Zirvede, Razgatlıoğlu ise Başarısıyla Parlıyor!

Yazar: İlker Genç

Prosecco DOC Portekiz raundunda yarışı birinci tamamlayan STK1000 pilotu Toprak Razgatlıoğlu, 18 Eylül Pazartesi günkü testlerde adeta göz kamaştırdı.

Jonathan Rea, Portekiz, Portimao yarış haftasonunu pole pozisyonunda ve çift yarış zaferi ile taçlandırırken Toprak Razgatlioğlu, Puccetti Kawasaki ile yıldızı parlayan pilot olmayı başardı. 
Portimao Testlerinde Rea Zirvede, Razgatlıoğlu ise Başarısıyla Parlıyor!  1. İçerik Fotoğrafı
Kawasaki Racing Takımı – Jonathan Rea
Rea, 120 puan farkla Dünya Superbike Şampiyonası’nda liderliğini korurken, takım arkadaşı Tom Skyes’ın kırık iki parmak ve bileğinden ameliyat olması üzerine Kawasaki Racing Takımı için testlerde aksiyona geçen tek pilot oldu. 
Kuzey İrlandalı pilot, beklenen teknik kural değişikliklerinin öncesinde gelecek sene için bir devir sınırlayıcı ile tanıtılacağı söylenen 2018 ZX-10RR’ını testi üzerine odaklanılacağını açıkladı. Fakat değişiklikler, günün açılış turunda, Portekiz’deki ikinci yarıştaki en iyi zamanlamasından daha hızlı olan başarılı pilotun ilerlemesini durduramadı.
Rea, Cumartesi günü Superpole zamanlamasının bir saniyesi içerisinde günü en iyi tur zamanı olarak 1dk 42.313s ile zirvede tamamladı ve aksiyon dolu test gününde adına 53 tur yazdırdı. 
Portimao Testlerinde Rea Zirvede, Razgatlıoğlu ise Başarısıyla Parlıyor!  2. İçerik FotoğrafıAruba.it Racing – Ducati Takımı – Chaz Davies 
Portimao Testlerinde Rea Zirvede, Razgatlıoğlu ise Başarısıyla Parlıyor!  3. İçerik Fotoğrafı
Aruba.it Racing – Ducati Takımı – Marco Melandri 

Chaz Davies (Aruba.it Racing – Ducati), zorlu bir haftasonundan sonra Portekiz’de ikinci bitiren isim olmuştu. 64 tur tamamlayan Davies’in ardından takım arkadaşı Marco Melandri, Rea’nın 0.704s gerisinde 65 tur bitirerek zaman çizelgesinde üçüncülüğe hak kazandı. Her iki pilotta, sezonun geri kalanı için elektronikler ve ayarlar üzerinde çalışarak  Pirelli lastiklerinin bazı çevresel yapısı üzerinde de emek sarf ettiler. 
Portimao Testlerinde Rea Zirvede, Razgatlıoğlu ise Başarısıyla Parlıyor!  4. İçerik FotoğrafıPucetti Kawasaki Takımı – Toprak Razgatlıoğlu
Bu arada Avrupa Superstock 1000 Şampiyonası’nda Kawasaki Puccetti Racing Takımı ile yarışan Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike (WorldSBK) kategorisine çıkması beklenen geçişine hazırlık için Puccetti Kawasaki’deki test görevleri için seçilmişti. Razgatlıoğlu, Kawasaki ZX-10RR motoru ile Portekiz’de pistteydi ve gösterdiği performansı ile pek çok pilotu etkilemeyi başardı. Tamamladığı 62 tur sonrasında 1.43.429 tur zamanı ile Rea’nın 1saniye 116 salise gerisinde testi dördüncü en hızlı pilot olarak bitirdi ve Rea’dan övgüler aldı.

Şu anda Avrupa Superstock 1000 kategorisinde yarışan eski Red Bull MotoGP Rookies pilotu, Portimao’da bu haftasonu aldığı zaferiyle şampiyona lideri Michael Ruben Rinaldi ile puan farkını 8’e düşürmeyi başardı. Toprak Razgatlıoğlu böylece Avrupa Superstock 1000 kategorisinde lider pilotun hemen ardında şampiyonada ikinci sırada yer alıyor.

Portimao Testlerinde Rea Zirvede, Razgatlıoğlu ise Başarısıyla Parlıyor!  5. İçerik Fotoğrafı
Pata Yamaha Takımı – Alex Lowes

Milwaukee Aprilia Takımı ile yol tutuş problemleri üzerinde çalışarak 71 tur tamamlayan Eugene Laverty, Pata Yamaha ikilisinden testleri altıncı tamamlayan Michael van der Mark (83 tur) ve testleri yedinci sırada tamamlayan Alex Lowes (46 tur)’in önünde günü beşinci sırada bitirdi.  
Portimao Testlerinde Rea Zirvede, Razgatlıoğlu ise Başarısıyla Parlıyor!  6. İçerik FotoğrafıPata Yamaha Takımı – Michael van der Mark

Portimao’da Pata Yamaha Takımı için yarışan ve Pazar günkü (ikinci) yarışta podyumda ikinciliği yakalayan Hollandalı pilot Michael van der Mark, MotoGP’de sakatlanan Valentino Rossi’nin yerine yarışmak üzere Aragon’a gidiyor. 
Portimao Testlerinde Rea Zirvede, Razgatlıoğlu ise Başarısıyla Parlıyor!  7. İçerik FotoğrafıMilwaukee Aprilia Pilotu

Milwaukee Aprilia için testleri sekizinci sırada tamamlayan Lorenzo Savadori ile takım arkadaşı Laverty, Aprilia RSV4 RF motosikletlerinin elektronikleri ve lastikleri üzerinde çalışmalarını da gerçekleştirmiş oldu. Dokuzuncu virajda kaza yaparak seansta kırmızı bayrak açılmasına sebep olan Althea BMW Racing pilotu Jordi Torres, güne ağrılı olsa da devam ederek tamamladığı 70 turu sonunda dokuzuncu sırada yer alabildi. 
Pedericini Racing Takımı’ndan Kawasaki ZX-10RR’ı ile Riccardo Russo, onbirinci sırada testleri bitirebilen Althea BMW Racing test pilotu Michel Fabrizio’nun önünde onuncu sırada günü tamamlayan pilot oldu. 
Red Bull Honda Takımı için testleri devralan Davide Giugliano, Honda CBR1000RR motosikleti ile testleri onikinci olarak bitirdi.WSBK 18 Eylül Portimao-Portekiz Resmi Test SonuçlarıPortimao Testlerinde Rea Zirvede, Razgatlıoğlu ise Başarısıyla Parlıyor!  8. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ducati Pilotu Davies’ten Çifte Zafer!

Toprak ve Kenan’ın Sakatlıkları ve Son Sağlık Durumları!

REKLAM