Project 156'nın Motoru Yayınlandı

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Project 156'nın Motoru Yayınlandı

Victory'nin Pikes Peak tepe tırmanışında kullanacağı Project 156'nın motoruna ait fotoğraflar yayınlandı. Detaylar için devam edin...

Victory'nin 28 Haziran 2015'te yapılacak olan  4267.2 metrelik (14,000 foot) Pikes Peak tepe tırmanışında kullanacağı prototip yarış motorunun görüntüleri yayınlandı. Herhangi bir bilgi açıklanmamış olmasına rağmen V-ikiz motorun; Indian Scout'ta bulunan 83 beygir, 62.5 lb-ft tork gücünde 60 derece motorun geliştirilmiş bir versiyonu olduğunu belli.

 

Project 156'nın Motoru Yayınlandı 1. İçerik Fotoğrafı

 

Bu motorun, Scout modelinin spor versiyonunda kullanılacağını düşünenler olsa da Victory ve Roland Sands markasını taşıyan custom yarış motosikletinin bu motoru taşıyacak olması, modelin Victory serisine ekleneceği ihtimalini de ortaya koyuyor.

 

Video

 

 

Project 156 isimli motosiklet ile Amerika'nın en ilgi çekici etkinliklerinden birine katılacak olan Victory, rekor zamanlama ile tırmanışı tamamlayabilirse bu başarıya ithafen bir model ortaya çıkarabilir.

 

Video

 

 

Sonuç ne olursa olsun Victory, Indian modeller de dahil olmak üzere gelecekteki modellerinde kullanabilmek için önemli veriler toplayacak. Pikes Peak'in yanı sıra NHRA takımı ve Isle of Man TT oluşumlarında görülen Victory, marka için yeni bir enerji ve yön duyurdu.

 

Project 156'nın Motoru Yayınlandı 2. İçerik Fotoğrafı

 

Project 156 için bir araya gelen Victory ve Roland Sands, 2011 yılında da 321 km hızına ulaşacak turbo-charged hava soğutmalı motor için birlikte çalışmıştı.

 

Video (2011 Yılındaki Proje)

 

YORUMLAR