Randy De Puniet 2015’te Suzuki’de

WSBK Yazar: Batuhan Emrem

Randy De Puniet 2015’te Suzuki’de

Suzuki 2015 WSBK sezonuna Randy De Puniet ile birlikte giriyor.

Suzuki yeni yarış sezonunda motosikletlerini yarıştırcak pilotları duyurdu. Markanın MotoGP test pilotu olarka tanıdığımız ve Suzuki’nin GP için uzun süredir geliştirmekte olduğu yeni GSX-RR’yi da test eden Randy De Puniet, takım arkadaşı Alex Lowes ile  birlikte markayı WSBK’de şampiyonluğa taşımak için yarışacak.

 

MotoGP arenasında uzunca zamandır bulunan 33 yaşındaki Fransız pilotun kariyerinde 139 MotoGP startı ve 5 adet 250cc GP birinciğili bulunuyor. Tüm sezon boyunca WSBK’de yarışacak olan De Puniet aynı zamanda Suzuki’nin GP test pilotu olmaya devam edecek. 

 

“ 2015 yılında Crescent Suzuki ile yarışacağım için çok mutluyum çünkü 2015 yılı için hedefim piste bu kez mücadele etmek için çıkmaktı. Geçtiğimiz yıllarda test pilotu olmak da güzeldi elbette ancak gerçekten istediğim şey yarışmak! Bu yıl Suzuka’da yarışırken çok zevk aldım ve podyumda yer almak için savaşmak benim için her şey. Crescent Suzuki’de yarışacak olmaktan çok memnunum; önceliğim ise Suzuki ile birlikte kalmak olacak çünkü bu aileyle birlikte kalmak istiyorum, ve aslında bu benim için yeni bir mücadele -yeni bir şampiyona, yeni bir motosiklet, yeni lastik, her şey yeni ve öğrenmem gereken çok şey olacak ancak kendime güvenim tam ve her şeye hazırım.”

 

Randy De Puniet 2015’te Suzuki’de 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR