Red Bull Sea to Sky 2016 Sonuçları

Enduro Yazar: Özlem Köseoğlu

Red Bull Sea to Sky 2016 Sonuçları

Türkiye’nin en büyük ve tek uluslararası motosiklet yarışı Red Bull Sea to Sky’ın birincisi Lars Enöckl oldu.

Bu sene yedinci kez Antalya, Kemer'de düzenlenen Red Bull Sea to Sky yine heyecan dolu mücadelelere sahne oldu.

Tahtalı Dağı’ndaki finiş çizgisine ilk ulaşan Lars Enöckl’ın ardından ikinci Alman Andreas Lettenbichler ve üçüncü Güney Afrikalı Scott Bouverie oldu. Üç gün süren organizasyonun son gününde yarışçılar Çamyuva kumsalında başladıkları yarışı, 60 kilometrenin sonunda 2365 metre yükseklikteki Olimpos Dağı’nda tamamladı.


Red Bull Sea to Sky 2016 Sonuçları  1. İçerik Fotoğrafı

Red Bull Sea to Sky 2016 Şampiyonları 


Dünya motosiklet yarışları takviminin en önemli duraklarından biri olan ve yedi yıldır bir dünya markasına dönüşen Red Bull Sea to Sky 2016, Avusturyalı Lars Enöckl’ın şampiyonluğunda sona ermiş oldu. Enöckl Lars, yarışı 3 saat 48 dakika 22 saniyede bitirirken, ikinci Alman Andreas Lettenbichler, 3.51.00’lık derecesiyle ikinci oldu. Podyumun son sırasında ise 3.51.14’lik derecesiyle Güney Afrikalı Scott Bouverie yer aldı.


Red Bull Sea to Sky 2016 Sonuçları  2. İçerik Fotoğrafı

Antalya'da plaj ve yarışı bir arada barındıran Red Bull Sea to Sky 2016


Red Bull Sea to Sky 2016 Sonuçları  3. İçerik Fotoğrafı

Red Bull Sea to Sky 2016 zorlu etaplar


Birinci günkü Plaj Yarışı’nı Manuel Lettenbichler ilk sırada tamamladı. İkinci gün ise 42 kilometrelik Orman Yarışı gerçekleşirken, ormanın kralı Güney Afrikalı Wade Young oldu. Orman Yarışı’nda alınan derecelere göre onarlı gruplar halinde mücadeleye başlayan sürücüler, Olimpos Dağı’na doğru 60 kilometrelik parkuru geride bıraktılar. 2365 metrelik Olimpos Dağı’na ilk sırada çıkan Avusturyalı Enöckl Lars, böylece son iki yılın şampiyonu Graham Jarvis’i de tahtından indirmiş oldu. Kemer’e favori olarak gelen Wade Young ise yaşadığı şanssız kaza nedeniyle kolunu kırdı ve üçüncü gün yarışı bitiremedi.


Red Bull Sea to Sky 2016 Sonuçları  4. İçerik FotoğrafıRed Bull Sea to Sky’'da Tahtalı'daki finişe ulaşan ilk isim Lars Enöckl oldu


Lars Enöckl bu sezon ilk kez kazandı.

Hard Enduro sezonunda bu yıl beş yarış geride kalırken, Red Bull Hare Scramble ve Red Bull Romaniacs’ta Graham Jarvis zafere ulaşmıştı. 2016 sezonunda Red Bull Megawatt 111’de Jonny Walker ilk sırayı alırken, Hard Enduro’nun açılış yarışı olan Red Bull Minas Riders’ta ise birincilik Alfredo Gomez’in olmuştu. Sezonun beşinci yarışını ise Lars Enöckl birinci sırada tamamladı ve bu sezonki ilk galibiyetini elde etti.

Red Bull Sea to Sky’da birinciliği elde eden Lars Enöckl, “Bu harika bir zafer ve çok mutluyum. Elimden gelenin en iyisini yaptım. En çok Dağ Yarışı’nda zorlandım ama sonuna kadar zorladım. Önümüzdeki yıl mutlaka tekrar buraya gelip yeni bir zafer peşinde koşacağım.”şeklinde konuştu.


Red Bull Sea to Sky Fotoğraf Galerisi için: Red Bull Sea to Sky 2016

YORUMLAR